Легалізація зайнятості населення – потреба сьогодення!

20 Травня 8:51

Легалізація зайнятості населення – потреба сьогодення!
Одним із напрямів діяльності виконавчого комітету Коростенської міської ради є належний захист прав працівників, детінізація заробітної плати та легалізація трудових відносин. Здійснення ефективного контролю є не тільки гарантією захисту працівника Коростенщини, а й стабільне наповнення бюджету для подальшого розвитку всієї Коростенської міської територіальної громади.

Управлінням праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Коростенської міської ради проводяться перевірки торгівельних об’єктів щодо дотримання підприємцями вимог Кодексу законів про працю України в частині офіційного працевлаштування найманої праці.

Слід зазначити, що спостерігається позитивна тенденція щодо легалізації праці у м. Коростень.

За підсумками чотирьох місяців 2021 року проведено перевірки серед 212 СПД стосовно оформлення трудових відносин. Попередження видано 165 неоформленим працівникам, серед яких 125 вже знаходяться в процесі легалізації своєї трудової діяльності.

Управління економіки нагадує, що згідно статті 265 Кодексу законів про працю України юридичні та фізичні особи-підприємці несуть відповідальність у вигляді штрафу у разі:
– допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору;
-оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час;
– виплати заробітної плати без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків;
– недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю, створення перешкод у її проведенні.

Кожен день дає шанс на покращення соціального розвитку громади шляхом легалізації трудових відносин та детінізації заробітної плати. А повага до держави і людей, в першу чергу, залежить від свідомості кожного підприємця та працівника.

БІЛЬШЕ ІНФОРМАЦІЇ ДЛЯ ПІДПРИЄМЦІВ ОПУБЛІКОВАНО У РОЗДІЛІ "ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК" – "ПІДПРИЄМНИЦТВО" – "НОВИНИ"