Коростенська міська рада закликає мешканців піклуватися про психічне здоров’я на тлі зростання емоційного навантаження та спеки

16 Липня 16:18

У зв’язку із нестабільними кліматичними умовами у громаді, радимо мешканцям приділити увагу своєму психічному здоров’ю. Особливо це актуально через велику кількість повітряних тривог останнім часом та надмірну спеку, яка може поглиблювати відчуття стресу.
Ділимося з вами декількома практичними порадами, які допоможуть знизити рівень стресу і покращити емоційний стан
Експерти рекомендують звернути увагу на спеціальні вправи, що спрямовані на релаксацію та зниження тривожності.

Вправи що знімають напругу в тілі:
Вправа «Техніка релаксації: повільне дихання»
Заплющте очі. Відчуйте ногами підлогу. Глибоко й повільно вдихніть через ніс, рахуючи до 3-х. Впустіть повітря до самого низу легень. Тепер повільно видихніть через рот, рахуючи до 6-ти. Повторіть це мінімум 4 рази. Але якщо стане зле, зупиніться. Чому «Повільне дихання» фахівці рекомендують як базову вправу? Стрес проявляє себе по-різному: тривожність, напруження чи фізичний дискомфорт — паморочиться в голові, бракує повітря. Повільне дихання допоможе опанувати себе в усіх цих ситуаціях.
Вправа «Цеглина»
Ця вправа допоможе подолати важкі думки, негативні емоції (страх, тривогу, агресію) чи болісні відчуття. Уявіть їх предметом. Наприклад, як цеглину. Вона лежить зараз десь усередині вас. Тепер зробіть глибокий вдих. Впустіть в себе побільше повітря. Воно має огорнути цеглину. Вдихайте, не поспішай. Раз за разом усе більше повітря огортає той важкий предмет. Ви ніби ховаєте й охолоджуєте його. І ось цеглину вже не видно.

Дякуємо за увагу, бережіть себе та своїх близьких!