Топ теги:
Попередження

Коростенська громада зробила крок до декарбонізації та кліматичної стійкості

18 Грудня 16:15

Коростенська міська територіальна громада подала заявку на участь у конкурсі “Декарбонізація та кліматична стійкість у Східному партнерстві (EU4ClimateResilience)” – мультидонорська ініціатива, яка фінансується Європейським Союзом та Федеральним Міністерством навколишнього середовища, ядерної безпеки та захисту прав споживачів (BMUV) і впроваджується GIZ та OECP. EU4ClimateResilience підтримує країни Східного Партнерства: Вірменія, Азербайджан, Грузію, Республіку Молдова та Україну.

Назва поданого проєкту від Коростенської громади:
“Підвищення кліматичної стійкості та якості життя в місті Коростені через стале управління водними ресурсами та зелену інфраструктуру”.

Ми раді повідомити, що наша громада вже пройшла відбір у першій фазі проєкту. Це є важливим кроком на шляху до розв’язання екологічних викликів, з якими стикається наша громада, та впровадження інноваційних рішень у сфері управління природними ресурсами.

Проєкт спрямований на зменшення впливу зміни клімату шляхом впровадження сталих підходів до управління водними ресурсами та розвитку зеленої інфраструктури. Він покликаний підвищити якість життя мешканців громади, зробити місто більш стійким до кліматичних змін, сприяти адаптації до нових екологічних реалій. Крім того, проєкт демонструватиме й іншим громадам можливі рішення з метою оптимізації управління дощовими стоками.

Метою проєкту є адаптація громади до кліматичних викликів та зниження вразливості до зміни клімату шляхом реалізації заходів, спрямованих на модернізацію систем управління зливовим стоком та впровадження елементів зеленої інфраструктури в місті Коростені. Пропонується проведення облаштування системи збирання дощової води з дахів будівель, улаштування дощових садків і канав, зеленої парковки, зеленої зупинки, зелених пергол і альтанок. Реалізація запропонованих заходів дозволить знизити навантаження на зливову міську каналізацію шляхом зміни свідомості в питанні оптимізації користування водним ресурсом та застосовувати ефективні рішення для задоволення технічних потреб, сприятиме відновленню порушеного водного балансу міської території та очищенню поверхневого стоку з вулиць, сприятиме покращенню якості води в р. Уж, а розширення площі зелених насаджень, дозволить охолоджувати забудовану територію в спекотні періоди та підвищить ефективність водокористування.

Очікувані результати впровадження проєктної діяльності:

  • зниження навантаження на зливову каналізації та часткове уникнення підтоплення території міста під час екстремальних злив,
  • збереження водного балансу території міста в умовах глобального потепління через зниження випаровування вологи і утримування дощової води,
  • зменшення забруднення води в р. Уж та її притоках на території міста шляхом очищення дощових стоків, які потрапляють в річку,
  • покращено мікрокліматичні умови забудованої території через зниження температури повітря в спекотну погоду на ділянках улаштування природоорієнтованих зелених рішень

Місцями реалізації пілотного проєкту було обрано ділянку по вул. Київська в м. Коростені, стадіон «Спартак», а також ділянка та будівля Центру надання адміністративних послуг, крім того проєктом передбачено реконструкцію ділянки зливової каналізації.

Орієнтовна загальна вартість проекту становить 364 тисячі євро.

Коростенська громада вдячна за можливість брати участь у такій важливій ініціативі та продовжує наполегливо працювати над розробкою і впровадженням рішень, що забезпечать сталий розвиток нашого регіону. Висловлюємо слова вдячності ГО «Екоклуб» та керівнику відділу муніципальної інфраструктури, управління міського архітектора м. Брно (Чеська Республіка)  за консультацію та підтримку громади під час розроблення проектної ініціативи.

Ми будемо тримати вас у курсі наступних етапів реалізації цього проєкту! Слідкуйте за новинами на офіційних джерелах Коростенської міської ради!

Офіційний сайт 
Фейсбук сторінка

#GIZ #EU4ClimateResilience #Ecoclub #KorostenCommunity #Декарбонізація #Коростень #Екологія #СталийРозвиток

Чат-бот Гаряча лінія