Топ теги:
Попередження

Коростень серед 7 українських міст, які стануть енергоефективнішими за підтримки урядів Німеччини та Швейцарії

22 Вересня 10:29
7 українських міст стануть енергоефективнішими за підтримки урядів Німеччини 🇩🇪 та Швейцарії 🇨🇭
Івано-Франківськ, Чугуїв, КОРОСТЕНЬ, Кременчук, Надвірна, Прилуки та Житомир відібрані в рамках Проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні» для реалізації демо-проєктів.
Зазначені міста вже впровадили основи системи муніципального енергоменеджменту у співпраці з Проєктом.
Тепер вони отримають гранти у розмірі 100 000 EUR кожне для реалізації заходів з підвищення енергоефективності:
🔸 термомодернізації громадських будівель;
🔸 застосування відновлюваних джерел енергії;
🔸 відновлення критичної інфраструктури.
Фахівці Проєкту надаватимуть містам технічну підтримку, а кошти на реалізацію демо-проєктів виділив Державний секретаріат Швейцарії з економічних питань (SECO).
В рамках реалізації Проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні» у КОРОСТЕНІ в 2024 році на території 🏥 Коростенської центральної міської лікарні буде встановлено наземну ☀️ сонячну електростанцію загальною потужністю 250 кВт, яка забезпечить безперебійне надання медичних послуг жителям громади у військовий час під час дії графіків відключення світла, в тому числі і аварійних.
Робота СЕС дозволить досягти часткову автономність від загальної мережі постачальника, водночас скоротивши власне споживання електричної енергії та забезпечивши 45% власних потреб. В грошовому еквіваленті це означає, що економія коштів з бюджету громади становитиме близько 1,8 млн грн в рік. Важливо, що встановлення сонячних панелей також допоможе зменшити викиди парникових газів на території громади (СО2 – еквівалент) на 2,6 тон за весь період роботи станції.
Плановий термін експлуатації панелей становить 20 років, а термін окупності проєкту – 5,2 роки.
Над проєктною заявкою спільно працювали енергоменеджер громади, відділ проєктного та інвестиційного менеджменту управління економіки та ГО «Екоклуб» м.Рівне.
Чат-бот Гаряча лінія