Коростень серед 7 українських міст, які стануть енергоефективнішими за підтримки урядів Німеччини та Швейцарії
7 українських міст стануть енергоефективнішими за підтримки урядів Німеччини
та Швейцарії ![🇨🇭](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/td8/1/16/1f1e8_1f1ed.png)
![🇩🇪](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t16/1/16/1f1e9_1f1ea.png)
![🇨🇭](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/td8/1/16/1f1e8_1f1ed.png)
Івано-Франківськ, Чугуїв, КОРОСТЕНЬ, Кременчук, Надвірна, Прилуки та Житомир відібрані в рамках Проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні» для реалізації демо-проєктів.
Зазначені міста вже впровадили основи системи муніципального енергоменеджменту у співпраці з Проєктом.
Тепер вони отримають гранти у розмірі 100 000 EUR кожне для реалізації заходів з підвищення енергоефективності:
![🔸](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t72/1/16/1f538.png)
![🔸](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t72/1/16/1f538.png)
![🔸](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t72/1/16/1f538.png)
Фахівці Проєкту надаватимуть містам технічну підтримку, а кошти на реалізацію демо-проєктів виділив Державний секретаріат Швейцарії з економічних питань (SECO).
В рамках реалізації Проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні» у КОРОСТЕНІ в 2024 році на території
Коростенської центральної міської лікарні буде встановлено наземну
сонячну електростанцію загальною потужністю 250 кВт, яка забезпечить безперебійне надання медичних послуг жителям громади у військовий час під час дії графіків відключення світла, в тому числі і аварійних.
![🏥](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t35/1/32/1f3e5.png)
![☀️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t73/1/32/2600.png)
Робота СЕС дозволить досягти часткову автономність від загальної мережі постачальника, водночас скоротивши власне споживання електричної енергії та забезпечивши 45% власних потреб. В грошовому еквіваленті це означає, що економія коштів з бюджету громади становитиме близько 1,8 млн грн в рік. Важливо, що встановлення сонячних панелей також допоможе зменшити викиди парникових газів на території громади (СО2 – еквівалент) на 2,6 тон за весь період роботи станції.
Плановий термін експлуатації панелей становить 20 років, а термін окупності проєкту – 5,2 роки.
Над проєктною заявкою спільно працювали енергоменеджер громади, відділ проєктного та інвестиційного менеджменту управління економіки та ГО «Екоклуб» м.Рівне.
Плановий термін експлуатації панелей становить 20 років, а термін окупності проєкту – 5,2 роки.
Над проєктною заявкою спільно працювали енергоменеджер громади, відділ проєктного та інвестиційного менеджменту управління економіки та ГО «Екоклуб» м.Рівне.