Компенсація за зруйноване війною житло: законодавчі механізми відшкодування та обов’язки ОМС

16 Березня 16:42
🏚 Понад 350 тисяч заявок про руйнування майна подали українці після початку повномасштабного вторгнення Росії. Це більше, ніж 23,5 мільйона квадратних метрів пошкодженого і зруйнованого житла. І цифри ще не остаточні. Для людей, чиє житло постраждало, держава розробила механізм компенсації витрат за відбудову – відповідний законопроєкт уже ухвалила Верховна Рада України.
❓ Які механізми компенсації передбачаються?
❓ Яка різниця у процедурі відшкодування за зруйноване та пошкоджене майно?
❓ Які обов’язки покладає законопроєкт на місцеве самоврядування?
❓ Та коли механізми запрацюють?
Ці та інші питання обговорили представники Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України (Міністерство інфраструктури України), міжнародних проєктів, органів місцевого самоврядування та експерти під час заходу «Законодавчі механізми компенсації за пошкодження та знищення об’єктів нерухомого майна внаслідок військової агресії російської федерації», який організовано за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».
Ознайомитися з ключовими тезами обговорення та переглянути відеозапис ви можете на сайті Українського кризового медіа-центру за посиланням
*****
Захід організовано Українським кризовим медіа-центром у рамках проєкту «Комунікаційна підтримка територіальних громад України у вдосконаленні координації та інформаційно-роз’яснювальної роботи», що став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цього заходу не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.