Топ теги:
Попередження

Каленський Віталій Миколайович

12 Квітня 10:56

Герою-земляку Віталію Каленському, рішенням 32-ої сесії Коростенської міської ради було присвоєно звання «Почесний громадянин міста Коростень» – посмертно

Народився Каленський Віталій Михайлович 18 січня 1976 р. у м. Коростень. У 1993р закінчив загальноосвітню школу №4. Любив  спорт, тому і був у складі збірної з баскетболу ДЮСШ. Коли Віталій навчався у 8 класі, батьки переїхали до Нижнього Новгорода. На новорічні свята хлопець відвідував бабусю, повернувся до батьків і після закінчення 8 класу купив квиток і заявив батькам: «Ви як хочете, а я повертаюсь в Україну, тут я не залишусь». Уже пізніше дружині розповідав, що не хотів жити у країні, де на вулицях стільки п’яних людей. Після закінчення школи №4 у 1994-1996 роках проходив строкову службу. Потім навчався в Немішаєвському аграрному технікумі,  а після цього влаштувався водієм на Коростенський кооперативний ринок. Він ніколи не боявся відповідальності, завжди приходив на допомогу, був надійним і порядним, тому неодноразово отримував подяки від керівництва. У 2008 р почав працювати у Коростенській податковій інспекції на посаді старшого інспектора, поки не почалось повномасштабне вторгнення. У 2020 р, 2021 р, 2022 р за сумлінну працю Віталія  було нагороджено грамотами державної податкової служби.

У березні 2014 р під час першої хвилі мобілізації, у зв’язку з проведенням АТО на сході України, Віталій Михайлович без вагань став на захист своєї Батьківщини. Ще молодий, але вмотивований і впевнений у своєму рішенні пройшов пліч-о-пліч зі своїми побратимами найгарячіші населені пункти – Степанівку, Піски, Дебальцеве. У липні-серпні 2014 року він брав участь у визволенні Степанівки Донецької обл. Виконував завдання по встановленню контролю над містом Сніжне. Це була одна з найважливіших задач для української армії у той час. Тоді ЗСУ вдалося досягти успіху та деокупувати місто Сніжне. У січні 2015 р допомагав захищати Донецький аеропорт, знаходячись в  населеному пункті Піски. У лютому 2015 р брав участь в запеклих боях, що точились у Дебальцево,  місті, яке є важливим залізничним вузлом. Після звільнення з лав ЗСУ з 2015 по 2022 роки був членом Ради ГО «Учасники АТО Коростенщини».

Коли почалась підступна війна 22 лютого о 6.00 ранку Віталій був біля  Коростенського військкомату, де разом зі своїми побратимами одним з перших пішов боронити рідне місто. Був заступником командира роти охорони міста Коростеня і відповідав за створення оборонних споруд. Він завжди міг знайти слова підтримки, підлеглі довіряли йому, бо з будь-якої ситуації Віталій знаходив вихід. Потім був командиром відділення, а згодом – взводу. Побратими довіряли йому, відчували риси вольового керівника, який організує, допоможе, підтримає. У лютому 2023 р  його відправили на схід, де разом з побратимами брав участь у обороні Авдіївки у складі 110 ОМБр ім. генерала Хоружного Марка Безручка. 28 квітня 2023 р Віталій з позивним «Калина» загинув біля  населеного пункту Авдіївка Покровського району під час артилерійського обстрілу.

Своїми нагородами ніколи не хвалився, був скромним і відповідальним. А нагороджений нагрудними знаками «Учасник АТО», «За участь у антитерористичній операції», «Учасник бойових дій»,  нагрудним знаком «Знак пошани» у 2018, медаллю «За хоробрість у бою» у 2023 нагороджений посмертно.

Рішенням 32-ої сесії Коростенської міської ради Віталію Каленському було присвоєно звання «Почесний громадянин міста Коростень» посмертно.

Чат-бот Гаряча лінія