Топ теги:
Попередження

ІСТОРІЯ МІЖНАРОДНОГО ФЕСТИВАЛЮ ДЕРУНІВ У КОРОСТЕНІ (частина 2)

13 Серпня 11:00

ІСТОРІЯ МІЖНАРОДНОГО ФЕСТИВАЛЮ ДЕРУНІВ У КОРОСТЕНІ (частина 2)
 
VIII Фестиваль під девізом «Дерун єднає Україну» вразив усіх оригінальним та яскравим проведенням, національним колоритом, нестримними веселощами та безліччю смакових вражень.
VIII Міжнародний Фестиваль дерунів став наймасовішою подією в нашому місті. На Фестиваль завітало близько 50 тисяч гостей не лише з усіх куточків України, а й з Великобританії, Норвегії, США, Польщі, Германії, Данії, Білорусії та Болгарії. Для приготування дерунів та вдоволення апетиту всіх відвідувачів було витрачено 35 тон картоплі, над приготуванням та продажем дерунів працювало 230 торгівельних точок.
Під час благодійного аукціону було продано костюм, у якому 7 років поспіль проводив майстер-клас Почесний Президент Клубу любителів дерунів Володимир Москаленко, та лопатку, з якої власне, і розпочалося випікання дерунів.
27 000 благодійних коштів, зібраних під час фестивалю, були направлені 13-му окремому десантно-штурмовому батальйону 95-ї Житомирської окремої аеромобільної бригади, над якою здійснює шефство місто Коростень.
Коростенців та гостей міста розважали та дарували свою творчість учасники «Дизель Студії» та український гурт «Тік».
 
ІХ Фестиваль
На ІХ Міжнародному Фестивалі дерунів традиційний майстер-клас від міського голови Володимира Москаленка, допомагали якому в смаженні дерунів та стали першими дегустаторами найсмачнішого рецепту Народні депутати України Володимир Арешонков і Юрій Павленко, бурмістр міста Красніка Мирослав Влодарчик, голова Житомирської обласної ради Володимир Ширма.
Під час Дерун Фесту-2017 депутату Житомирської міської ради, власнику ПАТ «Житомирський маслозавод» Петру Рудю офіційно присвоєно звання «Почесний громадянин міста Коростеня».
Своїми кулінарними секретами з приготування смачних дерунів ділився фіналіст проекту каналу СТБ «Мастер Шеф» Олег Ковальчук.
Найочікуванішим моментом свята стало проведення конкурсів та оголошення переможців у номінаціях «Найкращий дерунярський ласун», «Найкраща вишиванка, виготовлена власноруч», «Краща пісня, частушка, історія, анекдот, девіз, вислів про деруни», «Найбільший овоч, фрукт, що виріс на Коростенщині», «Дивовижна самобутність» (оригінальна презентація робочого місця) та «Коса-дівоча краса». Крім того, вперше було проведено розіграш дерунярської лотереї серед придбаних патентів на випікання дерунів. Переможців було відзначено призами та цінними подарунками.
Фестиваль під гаслом «На гостини до дев’яток» – 9-ий Фестиваль відбувся 9-го числа 9-го місяця – став щасливим для іменинників та молодят, які не лише досхочу пригощалися безкоштовними дерунами, але й отримали подарунки. Також безкоштовні частування очікували на чоловіків із козацьким оселедцем та гостей із прізвищем Дерун.
Особливого музичного колориту надали виступи учасників VII Всеукраїнського фестивалю «Грай, гармонь» та фольклорного ансамблю національного обряду «Родослав».
Завершив офіційну частину святкування музичний виступ заслуженої артистки України Ірини Шинкарук та концертна програма народних артистів України Юрія Градовського та Каріни Карасьової, композитора Олександра Швидкого та лауреата Всеукраїнських конкурсів Андрія Івашкевичюса.
 
Х Фестиваль
На Х Ювілейному Міжнародному Фестивалі дерунів гостей пригощали неймовірною кількістю смаколиків кухарі не лише з України, а й із-за кордону. Смажили деруни галицькі, сумські, полтавські, подільські, чернігівські, англійські, польські, німецькі, іспанські, а також бургер- та страусині деруни. Розважали піснями, танцями, конкурсами, жартами і виставами.
Телевізійний канал «СТБ» разом з відомим шеф-кухарем Юрієм Ковриженком дивували незвичайними, європейськими дерунами. Але найбільшу кількість поціновувачів дерунів зібрав традиційний майстер-шеф міського голови Володимира Москаленка та його перевірений і найсмачніший рецепт дерунів – абсолютно всі бажаючі отримали гарячу порцію смаколиків «від мера».
Чим вразив Х ювілейний Фестиваль? По-перше, місто Коростень отримало Патент на проведення Міжнародного Фестивалю дерунів від Українського інституту інтелектуальної власності. Отже ніяке інше місто, село чи особа не мають офіційного права проводити подібне свято, а тим більше, так само його називати.
По-друге, під час Х Міжнародного Фестивалю дерунів встановлено аж три рекорди України! Спечено найбільший дерун в Україні (довжиною 1,62 м, шириною 1,20 м, висотою 8 см, вагою 180 кг). Для його виготовлення використано: 220 кг картоплі, 9 кг борошна, 250 шт. яєць, 10 кг цибулі, 10 кг моркви, 3 л сметани. Сіль, перець, часник за смаком.
Фестиваль зібрав найбільшу кількість учасників у вишиванках та національному вбранні – тільки офіційно зареєструвалось 11 тис. 909 осіб.
На свято одночасно приїхало найбільше учасників з прізвищами Дерун, Дерунець – четверо.
Запалювали на сцені спеціальні гості Дерун Фесту-2018 – учасниці гурту «Лісапетний батальйон».
Крім того, вперше було проведено розіграш святкової лотереї серед учасників, які приєдналися до національного рекорду, і отримали браслет з унікальним номером. Переможців було відзначено призами та цінними подарунками.
 
ХІ Фестиваль
Дерун Fest 2019 перевершив найсміливіші очікування організаторів, адже цього року його відвідало близько 60 тис. гостей (для порівняння: населення міста Коростеня – близько 65 тис.). І не лише з усіх куточків України, а й з Великобританії, Норвегії, Білорусії, Японії, Польщі, Іспанії, Швейцарії, Америки. Відвідувачі насолоджувались оригінальними виступами учасників ІХ Фестивалю «Грай, гармонь» та музичними номерами художніх колективів з усієї України. Змагались за цінні та оригінальні призи у колоритних конкурсах. Куштували сотні різновидів дерунів за рецептами з різних куточків України та країн світу. Протягом всього дня Коростень веселив, вражав і зацікавлював яскравими виставками-продажами, ярмарками майстрів, розважав діток і дорослих, частував найрізноманітнішими стравами і напоями, зачаровував неймовірними краєвидами природного ландшафтного парку «Древлянський» та розповідав про свою історію під час екскурсій. Цього дня лише військово-історичний комплекс «Скеля» відвідало понад 2 тис. гостей.
ХІ Міжнародний Фестиваль дерунів об’єднав колорит і традиції, міжнародну масштабність і домашню атмосферу, рекорди та «фішки». Це свято живої української культури під відкритим небом, яке впевнено розвивається, вдосконалюється, поєднує турботу про свою минувшину та найновіші здобутки сучасності.
 
 ХІІ Фестиваль (12.09.2020 р.) був відмінений через пандемію коронавірусу, але коростенці святкували вдома, в колі близьких друзів та ділились гарним настроєм в соціальних мережах.  
Сюрпризи та нові враження від Міжнародного Фестивалю дерунів в Коростені не завершуються.

 

 

Чат-бот Гаряча лінія