Топ теги:
Попередження

Інформація щодо можливості облаштування на вулицях міста велодоріжок

14 Січня 14:21

11.01.2021 року під час прямого ефіру з першим заступником міського голови Володимиром Вигівським на радіо Коростень-ФМ підіймалось питання щодо облаштування на вулицях міста велодоріжок.
Відповідно до ДБН В.2.3.-4:2015 велосипедні доріжки проектуються вздовж автомобільних доріг на ділянках, де розрахункова пікова інтенсивність руху велосипедів в одному напрямку становить 50 од./год. Мінімальна ширина велодоріжки одностороннього руху має складати1,5 м, двостороннього руху –2,5 м.
Велодоріжки найкраще підходять до достатньо довгих безперервних ділянок вулиць, з малою кількістю перехресть.
Середня ширина більшості доріг в нашому місті складає 6-7 м. Лише центральні вулиці міста (Грушевського, С.Кемського та деякі ділянки вул. Сосновського) мають ширину 9-14 м. Тобто в нашому місті, в умовах існуючої забудови, на переважній більшості вулиць облаштування велодоріжок, які були б відокремлені від автотранпорту, через  обмеженість у просторі є неможливим.
Облаштування ж не веломаршрутів, а велосмуг на окремих ділянках міських доріг, коли велосмуги починаються незвідки і приводять в нікуди, буде викликати лише непорозуміння і нарікання.
Рекомендована велосипедна смуга – це запропоноване для велосипедистів простір на дорозі, виділене на поверхні спеціальною розміткою. Юридично це є частиною проїжджої частини, яка означає, що автомобілі мають право рухатися та паркуватися на ній. Рекомендована смуга просто служить для залучення уваги водіїв до присутності велосипедистів та має спонукати водіїв до більшої уваги та поваги до велосипедистів.
Окреме питання – це культура учасників дорожнього руху. Водії автомобілів часто підрізають, не пропускають велосипедистів на дорогах, можуть паркуватися на велодоріжці.
Досвід багатьох країн колишнього СНД показав: розмічені фарбою велосмуги на проїзній частині доріг небезпечні для велосипедистів, при цьому більше 70% всіх випадків, які призводять до серйозних травм учасників руху, трапляються на перехрестях.
Тому до того часу, поки не покращиться культура водіння та на дорогах нашого міста належним чином не буде працювати дорожня поліція, облаштування велосмуг призведе лише до збільшення дорожньо-транспортних пригод за участі велосипедистів.
В нашому місті до квітня місяця поточного року в громадських місцях з найбільшою відвідуваністю планується встановлювати металоконструкції велопарковок.

 

 

Чат-бот Гаряча лінія