І знову в Коростені прем’єра «До зустрічі з собою від «Театру на Territory Древлян»

1 Липня 11:09

В останній  день червня в Коростенському міському Палаці культури ім.Т.Г. Шевченка відбулась вистава «До зустрічі з собою», за мотивами твору Пантелеймона Куліша «Мина Мазайло», від «Театру на Territory Древлян».

Неперевершена аматорська гра акторів, прекрасна постановка,  донесли до глядача основну думку – зрозуміти, що потрібно пишатися своєю мовою та не цуратися свого походження.

Відчувалось, що глядачі поринули в атмосферу 20-х років минулого століття, а костюми допомагали поєднати зорове та слухове сприйняття вистави. Мина – головний герой, його дружина та донька прагнуть змінити суто українське прізвище, цураючись рідного слова та славетного минулого. Їхній син категорично заперечував та засуджував наміри родини. У сім‘ї відбувається ідеологічний розкол. Таке явище несумісне з родинним щастям та добробутом. Посилює проблему те, що в справу втручаються інші родичі, що мають власні погляди на цю ситуацію.

Проблеми українізації та суспільних змін, порушені у  виставі  «До зустрічі з собою» є актуальними й донині, хоча ця комедія була написана про події, які відбувались майже 100 років тому.

Ця п’єса сатирична, іронічна, ми інколи сміялися, але якщо проаналізувати той час, коли був написаний твір «Мина Мазайло», то можна сказати,  що автор створив до певної міри подвиг, бо українських письменників 20-ого століття знищувала радянська система. Перебуваючи у відрядженнях за кордоном і в різних куточках України, я чула українську мову на екскурсіях, в кафе, ресторанах на вулицях і зрозуміла –  що відбувається той злам, коли перестають нехтувати українську. Мені приємно, що «Театру на Territory Древлян» продовжує нести в громади історію та культуру нашого народу, популяризувати українську мову. Дякую Катерині Леонідівни за її титанічну роботу, бо вона справді титанічна, – вітаючи всіх з прем’єрою вистави підкреслила Наталія Чижевська.

Головний натхненник створення «Театру на Territory Древлян» та режисер театральних постановок Катерина Скляревська подякувала всім за підтримку та наголосила, що кожен виступ – це донат на Збройні Сили України, спільний крок до Перемоги.