Грант до €1 млн на екомодернізацію виробництва для бізнесу

15 Травня 14:18

Донор: GIZ.

Мета програми: заохочення українського бізнесу до інвестицій у підвищення екологічності свого виробництва та фінансову участь у «зеленій» трансформації кількох підприємств відповідно до стандартів промислових викидів ЄС, проєкти яких буде відібрано на конкурсній основі.

Для кого:
підприємства, які відповідають наступним критеріям:

– розташування підприємства та його потужностей на території України, крім, територій, де проходять активні бойові дії, та/або тимчасово окуповані території України;
– відсутність співпраці з країнами-агресорами та/або компаніями, що зареєстровані та/або діють на території країн-агресорів та з компаніями з санкційних списків ЄС, США чи України;
– відповідність проєкту вимогам НДТМ  (якщо немає висновків НДТМ для сектора, слід використовувати вимоги довідкових документів щодо НДТМ);
– лише існуючі установки (оскільки нові установки мають відповідати вимогам НДТМ за визначенням);
– інвестиційний проєкт (тобто понад 50% загальних витрат на проект пов’язані з придбанням, установкою та впровадженням нового обладнання, термін експлуатації якого перевищує один рік);
– наявність техніко-економічного обґрунтування проекту;
– принцип додатковості (проєкт складно реалізувати без підтримки донорів);
– наявність антикорупційної політики на підприємстві;
– наявність попередньо погодженого банком кредитного договору;
– фінансова спроможність (визначається, крім іншого, чистим прибутком і договором позики).

Умови:

– розмір гранту складає до 20% витрат на реалізацію (або завершення реалізації) проекту НДТМ та надається підприємству в якості співфінансування. Загальна сума гранту на один проект становить не більше ніж €1 млн, в межах наявних коштів програми;
– 80% гранту сплачуються частинами відповідно до плану закупівлі підприємством обладнання або послуг; 20% гранту сплачуються після проведення фінального аудиту;
– термін реалізації інвестиційних проєктів – до 10 місяців з моменту підписання грантової угоди;
– індикатором реалізації проєкту НДТМ має бути запуск установки, модернізованої відповідно до нього. Після запуску установки, GIZ буде проведено моніторинг і оцінку досягнення екологічних показників, які було задекларовано у грантовій заявці. Також, в залежності від специфіки проекту, GIZ може проводити моніторинг під час реалізації проєкту.
– грант не надається на модернізацію установок сектору енергетики;
– обов’язкова умова отримання гранту – співфінансування.

Процедура отримання:

Для отримання гранту підприємство повинно спочатку отримати кредит в українському банку в розмірі не менше гранту. На момент подачі форми початкової оцінки достатньо передбачити кредитні кошти в бюджеті фінансування проєкту. Отримання кредиту необхідно здійснити напередодні підписання грантової угоди з GIZ так як інформація про кредит буде її частиною.

1. Заповнити форму початкової оцінки.
  2. Заповнити форму підсумкової оцінки.
  3. Додатково після подачі форми підсумкової оцінки на запит GIZ необхідно буде подати наступні документи: перелік документів для потенційних субсидіантів; бюджет проекту.
  4. Інформування учасників-переможців про можливість отримання грантів та початок підготовки грантових договорів.

Щоб подати заявку на грант необхідно завантажити всі документи, заповнити форму початкової оцінки та надіслати на електронну адресу: andrii.hunko@giz.de .