Топ теги:
Попередження

Енергетики застерігають – не спалювати листя і сухостою поруч із лініями електропередач та підстанціями.

21 Лютого 10:41

Пожежі та загоряння біля ліній електропередачі (ЛЕП) можуть призвести не тільки до вигоряння землі та дерев, а й до знеструмлення цілих населених пунктів і підприємств. У зв’язку з цим, НЕК «Укренерго» просить громадян, керівників підприємств і організацій не спалювати суху траву та дотримуватися правил пожежної безпеки поблизу енергооб’єктів.

Спалювання старої трави, бур’янів і гілок, необережне поводження з вогнем є дуже небезпечним. У суху та вітряну погоду істотно підвищується ризик загорянь і великих пожеж. Крім того, розведення вогню поблизу ЛЕП може викликати пошкодження та відключення в електричних мережах.

НЕК «Укренерго» наполягає на дотриманні важливих правил пожежної безпеки поблизу електроенергетичних об’єктів:

  • біля ліній електропередачі та трансформаторних підстанцій категорично забороняється розкладати багаття, спалювати стерню, залишати легкозаймисті матеріали та складати сміття. Винуватці пожеж будуть нести цивільну, адміністративну, а в низці випадків і кримінальну відповідальність за завдану матеріальну шкоду, а також загрозу життю та здоров’ю людей.
  • Під час відпочинку на природі важливо уважно дивитися, чи є неподалік енергетичні об’єкти. Якщо ви перебуваєте в їхній охоронній зоні — від 2 до 10 м з обох боків від ліній — ви ризикуєте не тільки пошкодити електрообладнання, а й завдати шкоди власному здоров’ю та здоров’ю ваших близьких.

У разі пошкодження під час спалювання сухостою об’єктів електроенергетики, а саме розташованих у полях ліній електропередачі, трансформаторних підстанцій тощо, винні особи за наявності певних обставин разом із відшкодуванням збитків можуть бути притягнуті органами правопорядку до кримінальної відповідальності за ст.194–1 КК України (Умисне пошкодження об’єктів електроенергетики). У разі причетності до скоєння кримінального злочину групи осіб, суд у межах компетенції буде розглядати питання про покарання винних осіб шляхом позбавлення волі строком від трьох до десяти років.

 

 

 

Чат-бот Гаряча лінія