Топ теги:
Попередження

До відома сільськогосподарських підприємств, землекористувачів усіх форм власності про необхідність проведення агрохімічної паспортизації земель сільськогосподарського призначення у 2024 році

2 Лютого 15:56

 

Доводимо до відома сільськогосподарських підприємств, землекористувачів усіх форм власності про необхідність проведення агрохімічної паспортизації земель сільськогосподарського призначення у 2024 році.

Агрохімічний паспорт поля, земельної ділянки – це документ, в якому фіксуються початкові та поточні рівні забезпечення поживними речовинами ґрунтів, рівні їх забруднення токсичними речовинами та радіонуклідами.

Відомості агрохімічного паспорта поля, земельної ділянки використовуються в процесі регулювання земельних відносин при: передачі у власність або наданні в користування, в тому числі в оренду, земельної ділянки; зміні власника земельної ділянки або землекористувача; проведенні грошової оцінки земель; визначенні розмірів плати за землю; здійсненні контролю за станом родючості ґрунтів.

Агрохімічне обстеження та періодичне поновлення показників у паспорті є необхідністю для різних категорій землевласників та землекористувачів:

  1. Фермери і власники особистих селянських господарств, які господарюють на власних чи родинних паях, можуть оцінити стан та зміни ґрунтів, які є наслідком господарювання. З часом ґрунт приходить у непридатність, але при належному поводженні з ним, зберігає свої позитивні властивості і якість його навіть може поліпшувались.
  2. Власники паїв, які надають свої наділи в оренду провівши обстеження та отримавши агрохімічний паспорт поля, земельної ділянки володіє документом, у якому зафіксовані реальні показники стану ґрунтів. При передачі в оренду обговорюється умова, що повернутись з оренди землі повинні у не гіршому стані. І саме агрохімічний паспорт є єдиним способом оцінити якість ґрунтового покриву до передачі та при поверненні з оренди земельного наділу. Погіршення стану орендованої земельної ділянки може бути підставою для дострокового розірвання договору за вимогою орендодавця.
  3. Орендарі, які беруть земельну ділянку з метою використання у товарному виробництві та отримання прибутку, з врахуванням даних агрохімічного паспорта, планують ефективне розподілення ресурсу, отримують прибуток та контролюють належне поводження з орендованою земельною ділянкою.

Механізм цивільно-правових відносин, що закладений в агрохімічному паспорті, дозволить власникам земель зажадати від орендарів, які взяли у орендодавця землю для отримання власної вигоди за рахунок виснаження ґрунтів, відшкодування збитків, які були нанесені ґрунтам з часом їх використання.

Агрохімічний паспорт це надійна та вимірювана основа для укладання іпотечних угод, страхового забезпечення і відшкодування збитків, отримання кредитів тощо.

Проведення агрохімічної паспортизації земель покладено на державну установу «Інститут охорони ґрунтів України» та обласні філії відповідно до наказу Мінагрополітики України від 20.03.2013 року №198 «Про перейменування та затвердження нової редакції Положення про державну установу «Інститут охорони ґрунтів України»

Відповідно до п.6.2 Положення про моніторинг ґрунтів на землях сільськогосподарського призначення, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики України від 26.02.2004 №51 фінансування заходів з агрохімічної паспортизації земель сільськогосподарського призначення проводиться за рахунок державного бюджету з видатків, передбачених на їх фінансування, за рахунок землевласників, землекористувачів та інших джерел фінансування.

Чат-бот Гаряча лінія