Дні енергії та міська підтримка ОСББ у впровадженні енергоефективних заходів

21 Жовтня 13:22

ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ – одночасно просте і складне слово. Це не тренд сьогодення, це вимога часу! Даний термін все частіше лунає у нашому житті. Адже саме він охоплює всі сфери життя: як будівлі (бюджетні, житлові), так і комунальні підприємства, питання власного та місцевого бюджетів тощо.
Впроваджуючи заходи та реалізуючи енергоефективні проєкти в будівлях бюджетної сфери та власних домівках ми не лише сприяємо раціональному використанню енергетичних та водних ресурсів, але й створюємо/підвищуємо комфортні умови перебування в даних будівлях, водночас зменшуючи вплив на довкілля та зменшуючи викиди парникових газів в навколишнє середовище.
В той же час, враховуючи загальнодержавну ситуацію щодо коливання у тарифній політиці на енергоресурси, значне здорожчання матеріалів та виконання ремонтних робіт (проведення поточних та капітальних ремонтів) без державної та місцевої підтримки суттєво ускладнюється впровадження будь-яких заходів з підвищення енергоефективності.
Так, з метою виконання зобов’язань перед європейською ініціативою "УГОДА МЕРІВ ПО КЛІМАТУ ТА ЕНЕРГІ" в рамках Європейського тижня сталої енергії Коростенська міська територіальна громада долучилась до вебінару «ОСББ – важливий інструмент для масштабної термосанації житлових будинків».
Даний вебінар проведений в рамках Проєкту ЄС «Стратегічна Технічна Підтримка у Проведенні Реформ у напрямку Енергоефективності та Відновлювальних Джерел Енергії (STARTER)».
На заході були присутніми перший заступник міського голови Володимир Вигівський, представники управління житлово-комунального господарства, зокрема начальник управління Валерій Мартинюк та начальник відділу житлово-комунальних послуг і благоустрою Сергій Стужук, голови ОСББ міста, в тому числі ГО "Спілка голів ОСББ "Солідарність" на чолі з головою правління Мариною Віталіївною Бовкуновою, а також представники КП «Теплозабезпечення» та управління економіки ВК КМР.
Учасники отримали змогу побачити презентації та долучитись до обговорення міжнародного та українського досвіду, а також кращих практик щодо створення ОСББ, ефективного управління багатоквартирними будинками та залучення інвестицій, що підтримує, збільшує вартість  та енергоефективність житлового фонду на довгострокову перспективу.
В той же час, після завершення вебінару учасники обговорили питання щодо місцевої підтримки ОСББ у впровадженні енергоефективних заходів, зокрема проєкт Положення про дольову участь співвласників у фінансуванні робіт з реконструкції, капітального ремонту багатоквартирних житлових будинків.
Під час бурхливої дискусії були обговорені ряд нюансів розробленого документу, які в подальшому обов’язково будуть взяті до уваги при доопрацюванні, адже лише плідна дискусія та діалог зацікавлених сторін безпосередньо матимуть дієвий результат.

Управління економіки
виконавчого комітету