Чому варто відмовитись від штучних квітів на кладовищі?

12 Квітня 11:16

За інформацією Українського екологічного клубу “Зелена Хвиля”

👀Наближаються поминальні дні й на ринках вже купа штучних пластикових квітів. Проте свій яскравий колір “ця краса” втратить вже через кілька місяців, а от негативний вплив на навколишнє середовище триватиме набагато довше.
☑️Квіти виготовляють із синтетичних пластмас, ниток та паперу оброблених парафіном. Під дією сонячних променів, вони можуть не тільки виділяти неприємний запах, а й стати причиною пожежі.
❌Штучні квіти категорично забороняється спалювати й закопувати, адже розкладатися вони можуть багато-багато років, а під час горіння виділяють небезпечні для здоров’я людини шкідливі речовини – фенол, формальдегід, оксиди азоту та сірки й діоксини, які мають сильний канцерогенний вплив і є однією з причин розвитку онкологічних захворювань.
☑️Утилізувати такі квіти відповідно до вимог чинного законодавства наразі неможливо, оскільки в області відсутні відповідні переробні потужності. Тому шкоди від такої “краси” набагато більше.
📝На даний час на жаль не існує законодавства, яке б забороняло ввезення в Україну штучних квітів або використання їх. Але, громадянам не обов’язково чекати запровадження заборон і штрафів, просто потрібно усвідомити, яку шкоду несуть такі покупки і свідомо відмовитися від них.
✅Альтернативою пластиковим квітам можуть стати вінки та букети з живих квітів та хвої, живі квіти, висаджені в ґрунт, газонна трава, сухоцвіти, лампадки, свічки.
☝️Будьмо екологічно свідомими!