Топ теги:
Попередження

Брицун Микола Іванович

11 Жовтня 18:02

Брицун Микола Іванович – історик, краєзнавець і етнограф Коростенщини. Народився 17 серпня 1938 року в селі Липлянщина Народицького району. Рано залишився без батьків.

Навчався з 1945 по 1949 роки у Липлянщинській початковій, а потім до 1955 року у середній школі с.В’язовець Народицького району. З 1955 по 1957 роки – він студент філологічного факультету Чернівецького університету. У тому ж 1957 році Микола Брицун їде в Кустанайську область, де працював на різних роботах до 1961 року.

У 1962 році він поступає на заочне навчання до Кустанайського педагогічного інституту, який закінчує у 1967 році. З 1962 по 1964 роки Брицун М.І. працює учителем російської мови та літератури в школах Кустанайської області.

У 1965 році Микола Іванович повертається в Україну в Народицькій район, де до 1970 року викладає російську мову та літературу в Болотницькій 8-річній школі.

Наступний 1970 – 1971 навчальний рік працює вчителем російської мови та літератури Голубівської середньої школи Ружинського району. В 1971 році 33-х річний Микола Іванович приїзджає з родиною до міста Коростень. Тут він розпочинає працювати учителем російської мови та літератури, а згодом, по закінченні заочного навчання (1975 – 1978 рр.) на історичному факультеті Київського державного педагогічного інституті ім. М.Горького, вчителем історії та народознавства в Коростенській ЗОШ№5.

У 2008 році, досягнувши 70-річного віку, Брицун Микола Іванович йде на заслужений відпочинок. Він має дружину та двох дітей.

3 46-річного стажу учительської роботи Миколи Івановича Брицуна тридцять років віддано Коростенській загальноосвітній школі №5. Як вчитель історії та народознавства він разом з учнями займається пошуковою роботою. Зібраний ним предметний матеріал склав основу створеного в школі оригінального музею “Селянська хата”. Етнографічні експонати цього шкільного музею можуть прикрашати колекції державних музеїв. Учні Миколи Івановича були активними членами Малої Академії Наук. Дослідницькі нотатки від пошукової роботи самого Брицуна М.І. стали матеріалом для написання ним п’яти книг історико-етнографічного та краєзнавчого спрямування, яких об’єднує тема історії Древлянської землі: Гради древлян. 2004р. Літописна Земля Древлян; 2006р. Присяголітні веди Землі Древлян; 2008р. Велика Древія; 2010р. Земля славетних предків; За 30 років досліджень Микола Іванович Брицун обстежив 300 сіл та хуторів Коростенського, Народицького, Лугинського, Овруцького, Пулинського, Малинського та Радомишльського районів Житомирської області. Він не тільки зібрав величезний матеріал, який свідчить про глибинну самобутність народної культури поліського краю, але й згуртував навколо себе багатьох однодумців – патріотів рідної землі. Своїми свідомими зусиллями вони прийняли естафету пам’яті від десятків поколінь своїх предків, пам’яті про минуле Поліського краю, віддалене на тисячі літ у глибінь віків. Живий усний підручник народної історії Микола Іванович переклав та записав у своїх книжках і дав змогу сучасним людям та майбутнім поколінням пити з джерела народної мудрості та духовності.

Брицун Микола Іванович завжди мав і має активну життєву позицію. Він був одним з засновників Коростенського осередку Народного Руху України, учасником установчого з’їзду Народного Руху України 1989 року. Микола Іванович є один із засновників у 1998 році Всеукраїнського Товариства “Просвіта” ім. Тараса Шевченка.

Рішенням двадцять четвертої сесії Коростенської міської ради VІІ скликання від 30.08.2018 р. №1171 Брицуну Миколі Івановичу присвоєно звання «Почесний громадянин міста Коростень».

 

 

 

Чат-бот Гаряча лінія