#Безбар’єрність. Співпраця з USAID «ГОВЕРЛА» продовжується

19 Січня 9:18

18 січня проведено засідання  Робочої групи по грантовому проєкту «Аналіз доступності, чутливості до конфліктів та перспектив розвитку міжмуніципальних соціальних послуг у пілотних громадах Проєкту з USAID «ГОВЕРЛА».

Робочу групу було створено з представників: управління праці та соціального захисту, житлово-комунального господарства, відділу освіти, охорони здоров’я, цивільного захисту, центру надання адміністративних послуг, проектно-інвестиційного відділу та відділу економічного розвитку Коростенської міської ради під головуванням заступника міського голови Олександра Синицького.

Було обговорено ряд важливих потреб Коростенської громади для створення найкращих умов для соціальної адаптації людей з інвалідністю внаслідок війни як військових, так і цивільних,  соціалізація дітей з особливими освітніми потребами.

Координатор робочої групи Наталія Богатирьова ретельно вивчала потреби щодо створення безбар’єрості для осіб з інвалідністю Коростенської громади, що потрібно для того, щоб соціальна адаптація для людей з інвалідністю була максимально ефективною.

А потреб виявилось багато. Це і електричні підйомники, і вдосконалення пандусів та поручней, і спеціалізований транспорт,  і електротранспорт (велосипеди, скутери) для соціальних працівників сільської місцевості, удосконалення укриттів та модульні укриття, автоматизована та об’єктова система оповіщення, генератори, інтерактивні панелі та окуляри для дітей з порушенням зору, меблі-трасформери. Було охоплено потреби всіх важливих соціальних об’єктів Коростенської громади.

Наталія Богатирьова, звертаючись до присутність наголосила, що, по можливості,  максимально проведе аналіз потреб Коростенської громади, щоб надати суттєву допомогу у створенні інклюзивного простору для людей з особливими потребами.

Заступник міського голови, підводячи підсумки зустрічі, сказав: «Наше суспільство незабаром зустрінеться з великою проблемою – адаптацією ветеранів війни, які дістали інвалідність. Крім того, вже є багато цивільних людей, які стали інвалідами внаслідок російської агресії. Ми вже можемо сказати, що рахунок піде на тисячі осіб.  Ми працюємо над тим щодітям з інвалідністю та особам з інвалідністю було комфортно в нашому місті, але для цього занадто мало ресурсів, тому співпраця з організацією USAID «ГОВЕРЛА» є дуже важливою для нас, бо потреб для створення інклюзивного простору в Коростенській громаді насправді багато».

Реалізація проекту стала можливою завдяки підтримці агентства США з міжнародного розвитку  USAID та щирій підтримці американського народу через Проєкт з USAID «ГОВЕРЛА».