«Бойові сови» на варті Шевченкового: як громада долає руйнування та будує майбутнє
З 16 по 18 лютого заступник міського голови Олександр Синицький відвідав Шевченківську сільську територіальну громаду Миколаївської області в рамках національного проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади».
Шевченківська громада з адміністративним центром Шевченково – це 21 село, з яких 8 були під окупацією. Тут колись вирувало життя, діти бігли до школи, а на полях працювали фермери. Зараз – це місце, де війна залишила глибокі рани. 90% інфраструктури зруйновано ракетними ударами, школи вже три роки працюють дистанційно, люди живуть без стабільного водопостачання та електроенергії.
Та громада тримається всупереч усьому. Люди залишаються, борються і працюють. Наразі поступово відновлюють життя: запущено відновлення водопостачання, встановлено 8 сонячних електростанцій, з’явилися модульні освітні простори для дітей. Попри всі втрати, з 12 тисяч мешканців громади залишилися 6,5 тисяч – тих, хто вірить у своє майбутнє на рідній землі.
Окрім відновлення інфраструктури, громада робить ставку на розвиток сільського господарства. Саме ця галузь, попри складні умови, поступово оживає і стає фундаментом для економічної стабільності регіону. На території громади працюють великі агропідприємства ТОВ «Сандора» та ПРАТ«Чумак».
17 лютого відбулася зустріч із сільським головою Олегом Пилипенком – людиною, яка уособлює силу і незламність. Три місяці він провів у полоні, але повернувся і продовжує працювати для своєї громади. Попри всі труднощі, не втрачає й почуття гумору. Під час зустрічі він розповів цікаву історію. Біля будівлі сільради поселилося багато сов – справжня нічна варта громади. Якось до нього звернулася кореспондентка з Данії, яка готувала репортаж і попросила розповісти щось цікаве для сюжету. Олег Валерійович не розгубився і з усмішкою відповів:
“Скажіть їм, що у нас тут секретна біолабораторія, і ми розводимо бойових сов! Вони стежать за ворогом і атакують у потрібний момент.”
18 лютого в Миколаєві відбулося підбиття підсумків поїздки за участі голови Миколаївської ОВА Віталія Кіма. Одним із ключових рішень стало запрошення дітей із Шевченківської громади до Коростеня в кінці березня 2025 року. Для них організують спортивні змагання з футзалу та волейболу, зустрічі з однолітками та екскурсію містом.
На завершення візиту сторони домовились про подальшу співпрацю.
Шевченково – це не лише руїни. Це громада, яка, попри все, будує своє майбутнє. І, можливо, ще настане день, коли бойові сови стануть символом її незламності.