Грантові можливості для бізнесу та неурядових організацій, які працюють в сфері підтримки бізнесу
WIPO IP Management Clinic (IPMC) Ukraine
Розпочинається впровадження програми IP Management Clinics (IPMC) для українського інноваційного бізнесу. Ця програма реалізується в рамках співпраці УКРНОІВІ з World Intellectual Property Organization (WIPO) та спрямована на підвищення конкурентоспроможності українських підприємств на міжнародному ринку. WIPO є провідною міжнародною організацією у сфері інтелектуальної власності, яка також об’єднує експертів із понад 190 країн світу та сприяє розробці інструментів і програм для ефективного управління інтелектуальною власністю. Спільна реалізація IPMC в Україні забезпечує доступ до передового досвіду, міжнародної експертизи, сучасних навчальних ресурсів і глобальних інноваційних мереж.
Програма IPMC є комплексною чотиримісячною ініціативою, яка передбачає індивідуальний підхід до кожного учасника. Вона охоплює всі аспекти управління інтелектуальною власністю – від створення ідей до їх комерціалізації, включаючи охорону прав і стратегічне управління активами. Учасники отримають індивідуальне наставництво від міжнародних експертів WIPO, які нададуть рекомендації щодо формування ефективних IP-стратегій, проведуть аналіз активів та запропонують практичні рішення для вдосконалення бізнес-моделей.
Учасники:
15-20 компаній, які мають:
– Інноваційний продукт, технологію чи послугу.
– Чітку бізнес-модель.
– Портфель нематеріальних активів/ІВ.
Навчальна частина програми включає онлайн-курси від WIPO Academy, семінари, майстер-класи та використання сучасних інструментів для управління бізнесом. Учасники матимуть доступ до тематичних ресурсів, таких як аналітичні матеріали, успішні кейси та перевірені методики. Крім цього, передбачено можливості для нетворкінгу, участі у суспільних заходах і встановлення контактів із міжнародною спільнотою інноваторів.
Формати тренінгів:
– Семінари, конференції.
– Онлайн-курси WIPO Academy з приватними викладачами.
– Інструменти IPBD.
Програма також забезпечує створення персональної дорожньої карти інтелектуальної власності для кожного учасника, яка включатиме опис бізнес-моделі, аналіз конкурентного середовища, ідентифікацію нематеріальних активів, оцінку поточного стану стратегії інтелектуальної власності, а також конкретні рекомендації для розвитку.
Координатор проєкту:
Анастасія Ярмолюк, начальник відділу розвитку мережі центрів підтримки технологій та інновацій УКРНОІВІ, anastasiia.yarmoliuk@nipo.gov.ua
Грантовий конкурс на створення програми розвитку для підприємців від UMAEF
Гранти для неурядових організацій для імплементації заходів, спрямованих на розвиток управлінських навичок спеціалістів керівної ланки МСП.
Очікувана сукупна сума: 150 000 доларів США (залежить від наявності фінансування)
Мета: підвищення організаційної стійкості, вдосконалення бізнес-процесів, підвищення продуктивності, розвиток та зростання малих та середніх підприємств.
Завдання: створення та організація спеціалізованих навчальних курсів для навчання, перепідготовки та підвищення кваліфікації спеціалістів керівної ланки МСП.
Ukraine-Moldova American Enterprise приймає грантові заявки від бізнес-асоціацій, бізнес-спільнот, навчальних організацій, центрів сприяння бізнесу, та інших неурядових організацій, які працюють у сфері підтримки бізнесу, економічного розвитку та підприємництва на імплементацію заходів тривалістю до 12 місяців, спрямованих на розвиток управлінських навичок спеціалістів керівної ланки МСП, які прагнуть адаптуватися і розвивати свій бізнес у ці складні часи, зокрема, через програми навчання та розвитку, тренінги, відкриті лекції, практичні майстер-класи, інтерактивні сесії, бізнес-ігри, візити у компанії тощо.
Мінімальні кваліфікаційні вимоги до заявника:
- Бізнес-асоціації, бізнес-спільноти, навчальні організації, центри сприяння бізнесу, та інші неурядові організації, які працюють у сфері підтримки бізнесу, економічного розвитку та підприємництва, зареєстровані в Україні та зосереджені на наданні послуг, навчанні та іншій підтримці МСП;
- Організаційна спроможність розробити та провести запропоновані заходи;
- Попередній досвід надання послуг, навчання та іншої підтримки МСП.
Будь-яка організація може подати необмежену кількість заявок на фінансування, але максимум одна заявка від однієї організації може бути підтримана за результатами цього конкурсу.
Процес подання заявок відбуватиметься в один етап. Заявники повинні подати заповнену грантову заявку (див Форма заявки на отримання гранту для організації, які працюють у сфері підтримки бізнесу, економічного розвитку та підприємництва).
Після схвалення заявки для отримання гранту, грантоотримувачі повинні будуть підписати угоду з фондом Ukraine-Moldova American Enterprise Fund про надання фінансування, протокол про наміри щодо надання технічної допомоги, та лист-підтвердження згоди бути реципієнтом проекту міжнародної технічної допомоги. Грантоотримувачі зобов’язані вести господарську діяльність відповідно до поданих заявок та відповідно до законодавства України.
Заявка подається в електронному форматі до 31 березня 2025 року із темою листа: Заявка на участь у конкурсі № 2025-01 за адресою: vbigdai@umaef.org
Кінцевий термін подання заявок: 31 березня 2025 року