Новий дайджест можливостей та корисної інформації для ветеранів, ветеранок та членів їхніх родин
До вашої уваги новий дайджест можливостей та корисної інформації для ветеранів, ветеранок та членів їхніх родин. Сьогодні у добірці — про навчальні програми, ініціативи для відновлення, можливості для розвитку власного бізнесу, отримання юридичної і психологічної підтримки та інше.
Мінветеранів та МОЗ запускають експериментальний проєкт, який розширює перелік безоплатних послуг первинної медичної допомоги для ветеранів війни. Тепер ветерани, які підписали декларації з сімейним лікарем, зможуть отримати додаткові обстеження та лікування, відновлення після травм та захворювань і лікування травм опорно-рухового апарату, розширену психологічну підтримку. Цей проєкт — ще один важливий крок до якісної медичної підтримки ветеранів, яка враховує наслідки війни та забезпечує персоналізовану допомогу кожному, хто захищав Україну. Як можна буде отримати безоплатні медичні послуги — дізнайтеся на сайті Мінветеранів: https://cutt.ly/fe56US2S.
Гаряча лінія кризової та юридичної підтримки Українського ветеранського фонду — це першомоментна допомога в складних ситуаціях. Зателефонувавши на номер 0 800 33 20 29, ветерани, ветеранки, члени їхніх сімей та сімей загиблих Захисників і Захисниць України можуть отримати психологічну підтримку та юридичні консультації. Дзвінки безплатні. Для зручності користування діє також окрема платформа, за допомогою якої, через форму зворотного звʼязку, можна отримати письмові безоплатні юридичні консультації — залишайте свої питання і юристи звʼяжуться з вами та допоможуть. Посилання на платформу: https://hotline.veteranfund.com.ua/.
Міністерством у справах ветеранів України спільно з Міністерством цифрової трансформації України запустили державну програму фінансової допомоги учасникам бойових дій та особам з інвалідністю внаслідок війни для занять фізичною культурою та спортом. Сума допомоги становить 1 500 гривень і виплачується один раз на відповідний квартал протягом строку дії проєкту. Заявку на участь в експериментальному проєкті необхідно подавати до 20 числа першого місяця кварталу. Грошову допомогу можна використати на оплату послуг у сфері фізичної культури та спорту. Детально про програму: https://www.facebook.com/share/p/153asAr961/.
Триває другий набір до “Київської академії підприємництва ветеранів” — проєкту інформаційної підтримки щодо відкриття та розвитку власної справи, організованого Київським міський центром соціальної, психологічної, професійної та трудової реабілітації “Аскольд”. Курс має на меті допомогти ветеранам, ветеранкам, членам їхніх родин та родин загиблих військових опанувати основи ведення бізнесу й відкрити власну справу. Навчання відбуватиметься онлайн і триватиме два тижні, початок — 3 березня 2025 року. Деталі та реєстрація — на платформі “Портал Захисників і Захисниць”: https://cutt.ly/Ee56JnS2.
На YouTube-каналі Українського ветеранського фонду доступні для перегляду сім випусків подкасту “Свій простір” — це відверті розмови з військовими, ветеранами, волонтерами — людьми, які своєю щоденною працею наближають нашу Перемогу. Проєкт покликаний надати військовим і ветеранам можливість висловити свою думку, а також допомогти цивільним краще зрозуміти виклики, які стоять перед тими, хто захищає країну. Дивитися подкаст можна тут: https://cutt.ly/ve825Wnm.
Подбайте про свій бізнес. Український ветеранський фонд відшкодовує 20 тисяч гривень за програмою мікрофінансування бізнесу ветеранів та членів їхніх родин на купівлю товарів та обладнання для ведення власної справи. Це можуть бути зарядні станції та генератори, компʼютерна техніка та фотоапарати, устаткування для виробництва та багато іншого. Подавати заявки можуть ветерани, ветеранки, дружина, чоловік, батько, мати, дитина (у тому числі усиновлена) учасника чи учасниці бойових дій, а також загиблих захисників. Деталі: https://veteranfund.com.ua/projects/20000-2/.
Український ветеранський фонд Мінветеранів