Добірки можливостей і корисної інформації для ветеранів, ветеранок та членів їхніх родин
Час традиційної добірки можливостей і корисної інформації для ветеранів, ветеранок та членів їхніх родин — користуйтеся самі та обовʼязково поширюйте серед друзів і знайомих.
Ветерани, ветеранки, їхні дружини та чоловіки можуть отримати фінансування на започаткування власної справи або розширення бізнесу за програмою Міністерства економіки України “Власна справа”. Розмір гранту може становити: до 250 тис грн — подати заяву можуть і ветерани, і члени їхньої сімʼї. Отримувач гранту повинен створити 1 робоче місце; до 500 тис грн — подати заяву можуть і ветерани, і члени їхньої сімʼї. Отримувач гранту має створити 2 робочі місця; до 1 млн грн — подати заяву може ветеран, який зареєстрований як ФОП від 1 року. Програма покриває 70% вартості проєкту. Отримувач гранту має створити 4 робочі місця. Дізнатися більше та подати заявку можна за посиланням: https://cutt.ly/Ee7IAXy2.
В Українському ветеранському фонді працює Гаряча лінія кризової та юридичної підтримки. Зателефонувавши на номер 0 800 33 20 29, ветерани, ветеранки, члени їхніх сімей та сімей загиблих Захисників і Захисниць України можуть отримати психологічну підтримку та юридичні консультації. Дзвінки безплатні. Для зручності користування діє також окрема платформа, за допомогою якої, через форму зворотного звʼязку, можна отримати письмові безоплатні юридичні консультації — залишайте свої питання і юристи звʼяжуться з вами та допоможуть. Посилання на платформу: https://hotline.veteranfund.com.ua/.
Знайти роботу в органах публічної влади ветерани та ветеранки можуть за допомогою е-Карти вакансій державної служби та органів місцевого самоврядування. Цей сервіс доступний на вебплатформі е-Ветеран та є візуалізацією інформації про вакансії в державних органах, органах місцевого самоврядування та військових адміністраціях по всій Україні. Переглянути вакансії: https://cutt.ly/ze7WSLk0.
DoLadu CAMP запрошує на 4-денну програму емоційного відновлення, створену для ветеранів та ветеранок ЗСУ. Дати та місце проведення: 3–6 лютого, заміський комплекс Shelest (Київ). Програма призначена для тих, хто щойно повернувся з війська та шукає підтримки, хто прагне знайти створити бізнес, розпочати кар’єру або повернутися до служби; хоче налагодити стосунки з рідними та адаптуватися до цивільного життя. У програмі: зустрічі з професійними психологами, кар’єрні консультації. Організатори забезпечують безплатне проживання, харчування, логістику та насичену програму. Щоб долучитися, заповніть анкету: https://cutt.ly/Te3ytrHW.
Курси з акторської майстерності для ветеранів та ветеранок відкриває Starlight Media у партнерстві з Veteran Hub. Навчання розпочнеться 19 лютого і передбачає щотижневі заняття з професійною тренеркою протягом 3,5 місяців. Участь у курсі для воїнів є безплатною. Курс допоможе ветеранам та ветеранкам розвинути впевненість у собі, здобути навички публічних виступів та сторитейлінгу, а також зробити перший крок до акторської професії. Заняття відбуватимуться офлайн щосереди з 18:00 до 20:00 у Києві. Курс доступний для всіх та не вимагає наявності профільного досвіду чи освіти. Для участі у відборі необхідно заповнити анкету за посиланням до 5 лютого: https://cutt.ly/Ze7Eq7ap. Кількість місць обмежена.
Український ветеранський фонд за підтримки міжнародного фонду “Відродження” створив путівник “Шлях ветерана”. Це універсальний довідник для тих, хто звільняється зі служби. У путівнику зібрано покрокові алгоритми дій щодо звільнення з різних причин (за станом здоров’я, віком чи після повернення з полону), при оформленні виплат та отриманні соціальних гарантій для військових і членів їхніх родин та багато іншої корисної інформації. Pdf-версію путівника можна завантажити на сайті фонду: https://cutt.ly/Ne7EwLcX.
У Центрі реадаптації та реабілітації «Ярміз» стартують дві групи психологічної підтримки для жінок, які чекають коханих з війни. На зустрічах групи у колі однодумців та в супроводі кваліфікованих психологів жінки вчитимуться розвивати свою стійкість, справлятися з емоціями та стабілізувати власні стани; дізнаються, як підтримувати стосунки в часі війни і розвивати їх на відстані. Участь безоплатна. Тривалість зустрічі — 2 години, формат — офлайн або онлайн. Група працюватиме впродовж двох місяців (8 зустрічей, 1 раз на тиждень). Щоб долучитися, заповніть одну з форм за посиланнями: https://bit.ly/4h5OUFg (офлайн-формат в м. Києві, щочетверга о 18:30); https://bit.ly/4gVWm5U (онлайн-група, щосуботи о 10:00 на платформі Google Meet).
На YouTube-каналі Українського ветеранського фонду доступні для перегляду сім випусків подкасту “Свій простір” — це відверті розмови з військовими, ветеранами, волонтерами — людьми, які своєю щоденною працею наближають нашу Перемогу. Проєкт покликаний надати військовим і ветеранам можливість висловити свою думку, а також допомогти цивільним краще зрозуміти виклики, які стоять перед тими, хто захищає країну. Дивитися подкаст можна тут: https://cutt.ly/ve825Wnm.