1 січня набули чинності нові правила управління міськими стічними водами в ЄС
1 січня набули чинності нові правила управління міськими стічними водами в ЄС.
⠀
Нові правила для діяльності систем водовідведення забезпечать кращий захист здоров’я людей і довкілля від шкідливих викидів міських стічних вод, а також чистіші річки, озера, підземні води та узбережжя по всій Європі.
⠀
Оновлені правила
⠀
Директива поширюється на більшу кількість територій, включаючи невеликі агломерації від 1 000 жителів. Із міських стічних вод буде видалятися більше поживних речовин, а також впроваджуються нові стандарти для мікрозабруднюючих речовин.
⠀
Відтепер необхідно запровадити моніторинг мікропластику і ПФАС (так звані «вічні хімікати»), а також параметри, пов’язані зі здоров’ям населення. Сюди входить моніторинг антимікробної резистентності, що є зростаючою загрозою для громадського здоров’я, та кількох вірусів, таких як SARS-Covid, щоб вчасно виявляти ознаки епідемій. Ці своєчасно зібрані дані допоможуть ухвалювати швидкі рішення у разі надзвичайних ситуацій у сфері охорони здоров’я.
⠀
Відповідно до принципу «забруднювач платить», новий закон забезпечить покриття витрат на передові методи очищення здебільшого відповідною промисловістю, а не за рахунок водних тарифів чи державного бюджету. Фармацевтична та косметична галузі, продукція яких є основним джерелом мікрозабруднюючих речовин у стічних водах, мають покривати щонайменше 80% витрат на їх видалення. Це дозволить зменшити фінансове навантаження на громадян.
⠀
Нові правила сприятимуть досягненню енергетичної та кліматичної нейтральності у сфері управління стічними водами. Вони також покращать управління зливовими водами в містах, що стає дедалі важливішим через збільшення випадків сильних дощів, спричинених зміною клімату.
⠀
Для великих міст держави-члени повинні систематично розробляти інтегровані плани управління зливовими водами, щоб зменшити ризики міських повеней і забруднення під час сильних дощів. Менші міста мають це робити, якщо зливові води становлять ризик. У цих планах мають бути визначені конкретні заходи управління, з пріоритетом для природоорієнтованих рішень.
⠀
Дізнатися ще більше про оновлену Директиву про очищення міських стічних вод можна на сайті
За інформацією Association Energy Efficient Cities of Ukraine