Мікрогрант «Власна справа» ГРАНТ ВІД ДЕРЖАВИ НА ВІДКРИТТЯ ЧИ РОЗВИТОК БІЗНЕСУ

16 Жовтня 11:57

Власна справа — один із найпопулярніших проєктів у рамках урядової програми у 2022-2024 роках. Головною метою цієї урядової програми є створення нових робочих місць та започаткування чи розширення власного бізнесу. Таким чином уряд одночасно підтримує розвиток бізнесу і бореться з безробіттям. Програмою передбачається, що повернення коштів гранту відбувається у вигляді податків та зборів.

Державна служба центр зайнятості видала в межах всієї України понад 20 тисяч мікрогрантів за урядовою програмою «Власна справа». Підприємці, які отримали кошти від держави, за цей час створили понад 38 тисяч нових робочих місць.

Хто може отримати

Отримати мікрогрант можуть як діючі ФОП або юридичні особи, так і люди, які тільки планують започаткувати свій бізнес.

Яка сума мікрогранту

До 250 тис. грн — не менше 2 нових робочих місць

До 150 тис. грн. при створенні 1 робочого місця та прийняття на нього працівника

До 75 тисяч гривень (виключно для фізичних осіб, з подальшою необхідністю зареєструватись як ФОП).

На що можна витрачати кошти гранту

Придбання обладнання, устаткування, інструментів — це пріоритетні витрати.

Оренду приміщення.

Закупівлю сировини, послуги маркетингу та реклами, лізингу тощо

Чи має підприємець повернути державі отриманий грант

Підприємець має повернути суму гранту, лише якщо не виконає зобов’язання перед державою, тобто: не створите робочих місць відповідно до суми гранта.

Як взяти участь у програмі:

1. Напишіть бізнес-план — це обов’язкова умова.
  2. Подайте заявку та бізнес-план через портал Дія
  3. Пройдіть співбесіду.
  4. Очікуйте рішення в особистому кабінеті в Дії.
  5. Зареєструйтесь як ФОП або юридична особа протягом 20 днів після ухвалення рішення (якщо досі цього не зробили). Укладіть договір мікрогранту та відкрийте рахунок.
  6. Скористайтеся отриманими коштами за призначенням.

Детальніше про мікрогранти на порталі diia.gov.ua, розділ «Грант на власну справу», блок «Питання та відповіді».