Інститут старост в умовах війни: законопроєкт ухвалений в цілому

19 Липня 10:10

17 липня Верховна Рада України ухвалила в другому читанні та в цілому Проект Закону  №9518 про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо вдосконалення правового регулювання інституту старост та його діяльності в умовах воєнного стану.

Про це повідомив народний депутат Віталій Безгін.

За його словами, законопроєкт передбачає такі основні нововведення:

• Голова громади отримує можливість призначати в.о. старости у разі мобілізації, народження дитини (декрет) або відсутності в країні чинного старости.
  • Громадські обговорення щодо кандидатури старости скасовуються до завершення воєнного стану.
  • В громадах з низькою щільністю населення зможуть утворюватись старостинські округи з населенням від 200 осіб (густота населення без урахування центральної садиби).

Нагадаємо, в першому читанні Верховна Рада України ухвалила Проект Закону №9518 23 квітня 2024 року.

Більше про розвиток інституту старост в громадах читайте у секторальній рубриці порталу “Децентралізація”.