Угода мерів: Оголошено відбір громад та об’єктів для пілотного проєкту з встановлення теплового насосу

17 Січня 8:33

Уряд Японії разом з Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України та Japan International Cooperation Agency(JICA) у співпраці з проєктом Covenant of Mayors – Eastреалізовують пілотний проєкт модернізації систем опалення бюджетних будівель з використанням теплових насосів. 100% фінансування витрат буде забезпечено Урядом Японії. Для участі у 1-й фазі проєкту вже відібрані 5 громад (Гнівань, Дубно, Жмеринка, Жовква та Славутич), які знаходяться в стадії реалізації.

Сьогодні оголошено про 2-й конкурс відбору громад. Очікується, що буде відібрано 5 громад (5 об’єктів), де будуть впроваджені проєкти з модернізації систем опалення з встановленням теплових насосів. Кожна громада може запропонувати не більше 2-х об’єктів для участі в проєкті.

Критерії до вибору об’єктів:

Опалювальна площа від 500 до 1500 кв. м.;

Об’єкт має бути комплексно термомодернізований (утеплений);

Наявність додаткових електричних потужностей, достатніх для роботи теплових помп (50-80 кВт) або можливість їх збільшення;

Наявність місця (приблизно 10 кв. м) для монтажу обладнання (топкова, підвал, підсобне приміщення);

У будівлі має бути сучасні радіатори, бажано підігрів підлоги;

Перевага надається будівлям, що опалюються газовим котлом чи котельнею, електричним опалення, вугільна котельня.

Бажана наявність наступної документації:

Генеральний план (план земельної ділянку, території закладу);

Проєкт систем вентиляції та опалення, електричні схеми підключення;

Дані про споживання в абсолютних показниках: холодна та гаряча вода, тепло, природній газ, електроенергія;

План будівлі, експлікація приміщень.

Для участі в конкурсі слід не пізніше січня 2024 року заповнити анкету за посиланням https://forms.gle/Y62VwxypK7ANvvFT7

У разі наявності запитань, звертайтеся до експерта проєкту “Угода Мерів – Схід” Maksym Vereshchak(+38 (050) 681 67 55, maksym.vereshchak@eumayors.eu)

Інформація, що збирається, буде використана виняткового для цілей проєкту та не буде надана третім сторонам.