Топ теги:
Попередження

Бібліотекарі долучились до проєкту з питань безбар’єрності

10 Листопада 14:39
Кожен із нас на якомусь із етапів життя стикається із… бар’єрами, що позбавляють можливостей для самореалізації, а іноді – відрізають від найпростіших речей. Створення середовища, у якому буде комфортно всім, розглядається і на державному рівні – в Україні прийнята Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року.
Володіння інформацією про безбар’єрність є одним із факторів моральної освіченості. Звідки можна почерпнути інформацію про безбар’єрність? Методисти Публічної бібліотеки Коростенської МТГ підготували рекомендації, які допоможуть зорієнтуватися вам і розповісти іншим. Першим джерелом, до якого ми радимо звернутися, є Довідник безбар’єрності (https://bf.in.ua/) – гід з коректного спілкування, у якому зафіксовані нові норми безбар’єрної мови. Він створений за ініціативою першої леді України Олени Зеленської у співпраці з ГО «Безбар’єрність», іншими громадськими організаціями, правозахисниками, психологами, батьками, що виховують дітей з інвалідністю, українськими та міжнародними експертами. Структура Довідника включає в себе наступні розділи: «Складові безбар’єрності», «Правила мови», «Словник» та «Безбар’єрний календар», «Етика взаємодії з різними людьми», «Взаємодія у періоди стресу», «У воєнний час», «Люди з досвідом війни. Гідність. Взаємодія».
Яким має бути середовище без бар’єрів, як його вибудувати? Про все це та багато іншого можна дізнатися в освітньому курсі «Безбар’єрна грамотність» від Дія.Цифрова освіта. Серіал дає «підказки», як кожен може посприяти появі безбар’єрного соціуму для себе й інших. Що передбачає курс? 8 відеосерій тривалістю 5–11 хвилин кожна, у яких розглядається питання безбар’єрності з різних сторін, надаються думки дотичних експертів і цікаві кейси Наприкінці кожної серії – тест, завдяки якому можна перевірити, як добре засвоєна нова інформація.
Безоплатно подивитися курс можна на порталі Дія. Цифрова освіта за посиланням – https://osvita.diia.gov.ua/courses/barrier-free-literacy.
Безбар’єрність стосується всіх! Це – філософія суспільства без обмежень.
Чат-бот Гаряча лінія