Правила безпеки громадян на залізничному транспорті

16 Жовтня 13:15
05f7ea335d822e9284cfa95d73647a2d копия
Знаходження на залізничних станціях і перегонах громадян, викликає особливу тривогу! Окремі особи нехтують заходами особистої безпеки, ігнорують правила поведінки на залізничному транспорті, грубо порушують правила, тим самим наражають своє життя на небезпеку. В результаті на залізниці почастішали випадки важкого травмування людей, причому більшість з них зі смертельними наслідками.

Станом на 28.09.2023 на об’єктах залізничної інфраструктури травмовано 13 дітей віком до 16 років, з них 7 зі смертельним наслідком, у тому числі внаслідок ураження електричним струмом травмовано 10 дітей, з них 4 – смертельно. За аналогічний період 2022 року було травмовано 6 дітей віком до 16 років, з них 2 зі смертельним наслідком, у тому числі внаслідок ураження електричним струмом було травмовано 4 дитини, з них 1 смертельно.

За підсумками розслідування встановлено, що основними причинами нещасних випадків є незнання і невиконання правил особистої безпеки при знаходженні громадян на залізничних коліях, а також недисциплінованість, поспішність, необережність і поява громадян в зонах підвищеної небезпеки в нетверезому стані. Щороку на залізничних коліях станцій гинуть люди і особливо трагічно, коли ними виявляються ДІТИ.

Пам’ятайте! Машиніст локомотива не може відразу зупинити поїзд і попередити наїзд. Візуально ж, особливо в сутінки, дуже складно визначити з якою швидкістю йде поїзд. Помилка в оцінці швидкості руху, як правило, коштує ЖИТТЯ!
З метою уникнення травматичних випадків на залізничних коліях, хочемо Вас попередити і нагадати, що необхідно знати і дотримуватися правил особистої безпеки при знаходженні на залізничних коліях, проїзді в пасажирських і приміських поїздах!
1.Правило БЕЗПЕКИ пішоходів
Пішоходи повинні переходити залізничні колії тільки у встановлених місцях по пішохідних настилах або мостам і в місцях, де встановлені покажчики «Перехід через колії».
Перед переходом шляху по пішохідному настилу необхідно переконатися у відсутності потяга, локомотива або вагона.
При наближенні поїзда, локомотива або вагона слід зупинитися, пропустити їх і, переконавшись у відсутності рухомого рухомого складу по сусідніх коліях, продовжити перехід.
Підходячи до залізничного переїзду, громадяни повинні уважно стежити за світловою та звуковою сигналізацією, а також положенням шлагбаума. Переходити дорогу можна тільки при відкритому шлагбаумі, а при його відсутності, перш ніж перейти через колії, необхідно переконатися, чи не наближаються до переїзду поїзд, локомотив або вагон.
ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:
  • Ходити по залізничних коліях.
  • Обходити стоїть склад на відстані менше 5 метрів від вагона або локомотива, а між стоять вагонами в «розриві» на відстані не менше 10 метрів.
  • Використовувати залізничні колії в якості пішохідних доріжок.
  • Переходити або перебігати через залізничні колії перед близько йде поїздом, якщо відстань до нього менше 400 метрів.
  • Переходити через шлях відразу ж після проходу поїзда одного напрямку, не переконавшись у відсутності прямування поїзда зустрічного напрямку.
  • Переходити залізничні переїзди при закритому шлагбаумі або показання червоного сигналу світлофора переїзної сигналізації.
  • На станціях і перегонах підлазити під вагони і перелазити через автозчеплення для проходу через шлях.
  • Проходити вздовж залізничної колії ближче 5 метрів від крайньої рейки.
  • Проходити по залізничних мостах і тунелях, які не обладнаним доріжками для проходу пішоходів.
  • Підлазити під закритий шлагбаум на залізничному переїзді, а також виходити на переїзд, коли шлагбаум починає закриватися.
  • На електрифікованих ділянках підніматися на опори контактної мережі.
  • Наближатися до лежачого на землі електропроводу на відстані ближче 8 метрів.
2. ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ ПАСАЖИРІВ
Посадку (висадку) в вагони слід проводити тільки після повної зупинки поїзда.
Вихід з вагонів і посадку в них необхідно проводити тільки з боку перону або посадкової платформи.
Малолітніх дітей слід тримати за руку або на руках!
ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:
  • Проїжджати на дахах, підніжках, перехідних площадках вагонів.
  • Посадка і висадка на ходу поїзда.
  • Висовуватися з вікон вагонів і дверей тамбурів на ходу поїзда.
  • Стояти на підніжках і перехідних площадках, відчиняти двері вагонів на ходу поїзда, затримувати відкриття автоматичних дверей приміських поїздів.
  • Проїжджати в вантажних поїздах без спеціального дозволу.
  • Проїжджати в поїздах в нетверезому стані.
  • Залишати дітей без нагляду на посадкових платформах і у вагонах.
  • Провозити у вагонах легкозаймисті та вибухові речовини.
  • Виходити з вагонів між коліями і стояти там при проході зустрічного поїзда.
  • Стрибати з платформи на залізничні колії.
  • Влаштовувати на платформі різні рухливі ігри.
  • Курити у вагонах (тамбурах) приміських поїздів, у невстановлених для куріння місцях.
  • Бігти по платформі поруч з вагоном прибуває або поїзда, а також перебувати ближче двох метрів від краю платформи під час проходження поїзда без зупинки.
  • Підходити до вагонів поїзда до його повної зупинки.
  • Самовільно без потреби зупиняти поїзд.
  • Не проходьте повз дітей, що порушують правила поведінки на об’єктах залізничного транспорту і піддають небезпеці своє здоров’я і життя.
Сьогодні Ви зупините чужу дитину, завтра хтось інший допоможе вберегти від біди ВАШОГО.
Дотримуючись цих елементарних правил особистої безпеки, які вимагають від Вас тільки уваги і обачності, Ви вбережете своє життя, життя своїх дітей, родичів і близьких !!!