Топ теги:
Попередження

Зустріч з фахівцями центру зайнятості 28.03.2023

29 Березня 9:54

За рік повномасштабного вторгнення надходження до бюджетів громад та загалом країни від сплати податків суттєво зменшились.
Вся економіка продовжує працювати на розвиток обороноздатності, вирішення нагальних потреб військових та відновлення деокупованих територій. Тож, більшість малих підприємств припинили свою діяльність, а от юридичні особи – скорочують персонал, витрати підприємства та зменшують вироблення товарів (послуг).

Що робити людям, які втратили основний дохід у вигляді заробітної плати? А що робити тим, які вимушено змінили постійне місце проживання і повинні адаптуватись до нових реалій?

Ці теми обговорювали 28-го березня з фахівцями Коростенської філії Житомирського обласного центру зайнятості.

«На обліку в Коростенській філії на сьогодні перебуває майже 2 тисячі безробітних осіб (81% – це жінки), в Коростенській громаді 190 вакантних посад». – повідомив Михайло Противень, директор Коростенської філії Центру зайнятості.

Держава сьогодні знаходить шляхи вирішення даної проблеми, пропонуючи різні програми підтримки бізнесу та перекваліфікації.
На сьогодні діють такі програми:
⁃ громадські роботи,
⁃ суспільно-корисні роботи,
⁃ «Рука допомоги»,
⁃ ваучери на навчання,
⁃ мікрогранти.

Більш докладніше спілкувались про мікрогранти, програму «Рука допомоги» та ваучери на навчання.
Отож, ділимось інформацією з вами.

1. Ваучер на навчання.
Мета – зміна спеціальності або ж професії, перекваліфікація, підвищення кваліфікації в державних освітніх закладах, отримання другої вищої освіти.
Сума ваучеру 26,8 тис. грн.

2. Мікрогранти – допомога на започаткування власної справи, розширення підприємницької діяльності (для фізичних осіб, фізичних осіб-підприємців, юридичних осіб).
Сума допомоги від 50 до 250 тисяч гривень.

3. «Рука допомоги» – державна програма, що спрямована на підтримку малозабезпечених осіб у відкритті власної справи або під час навчання для підвищення кваліфікації, що знадобиться для бізнесу. Допомога в сумі 100,5 тисяч гривень – одноразова, безвідсоткова та поворотна.

Відкриття власної справи – це постійний саморозвиток та вдосконалення, але, перш за все, це висока відповідальність.

В Коростенській філії Житомирського обласного центру зайнятості постійно надаються консультації щодо написання заяви та бізнес-плану для отримання допомоги на відкриття власної справи та розкривають всі нюанси отримання ваучеру на навчання.

А от щосереди об 11-й годині фахівцями Житомирського обласного центру зайнятості надаються консультації в форматі онлайн-зустрічей.
Індивідуальні консультації щодо написання бізнес-плану надаються щоденно, зокрема і в телефонному режимі за номером телефону (0412) 43-20-40 або 063-214-41-75.

Чат-бот Гаряча лінія