Інформуємо всіх аграріїв громади!
З вересня 2022 року запрацював державний аграрний реєстр (ДАР) — єдині правила отримання державної та міжнародної допомоги для всіх агровиробників.
Навіщо створений Державний аграрний реєстр
ДАР є державною автоматизованою інформаційною системою збирання, обліку, накопичення й оброблення інформації про виробників сільськогосподарської продукції. Її упроваджено за підтримки Євросоюзу та Світового банку. Створення системи не пов’язане з війною, це важливий крок підготовки нашої держави до членства в ЄС, адже такі реєстри є в усіх країнах-учасницях.
Мінагрополітики створило ДАР, щоб ефективно й прозоро залучати та розподіляти всі види підтримки фермерів. Йдеться про кошти державного бюджету, пільгові кредити, міжнародні гранти та технічну допомогу.
Для подання заявки на участь у програмах підтримки потрібно лише зареєструватися в системі. Це безкоштовно й відбирає кілька хвилин. А потім в онлайн-кабінеті на платформі можна обрати актуальну для фермера програму й там же подати заявку на участь у ній. Колись процес був набагато складніший.
ДАР пропонує:
- єдині правила отримання державної та міжнародної допомоги для всіх сільгоспвиробників;
- податися на будь-яку програму просто з дому;
- відстеження руху заявки на підтримання в режимі реального часу;
- автоматично підтягує дані з Державного земельного кадастру, Державного реєстру речових прав, ЄДР, Єдиного державного реєстру тварин;
- лише установи, що безпосередньо надають підтримку в ДАР, мають доступ до цих даних, і тільки з дозволу агровиробника.
Отже, ДАР є системою на кшталт Дії, але суто для аграріїв.
Як стати учасником Державного аграрного реєстру
Зареєструватися в ДАР може будь-який сільгоспвиробник України. Його масштаб та напрям діяльності не мають значення. Також не важлива форма власності: фізична особа, ФОП, юридична особа. Єдине – для реєстрації потрібно мати кваліфікований електронний підпис або BankID.
Детальніше за посиланням: https://www.dar.gov.ua/ або на сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України.