1 грудня – День боротьби зі СНІДом!
Пропонуємо ознайомитись зі статистичними даними по захворюваності на ВІЛ/СНІД, згідно даних МОЗ України.
По Україні – 155 722 ВІЛ захворюваних осіб, з яких 49 030 осіб з виявленим СНІДом.
Житомирська область – 3283 осіб з ВІЛ, серед яких 1133 осіб зі встановленим діагнозом СНІД.
Коростенський район – 495 осіб з ВІЛ-діагнозом, серед яких 166 осіб зі СНІДом.
Нагадаємо, що:
ВІЛ – це вірус імунодефіциту людини, який розвивається та розмножується в організмі людини і призводить до повної втрати захисних сил організму та розвитку СНІД.
СНІД або Синдром набутого імунодефіциту — важке інфекційне захворювання, спричинене вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), який вражає імунну систему людини, знижуючи при цьому протидію організму захворюванням.
Існують ТРИ основні шляхи передачі ВІЛ від однієї людини до іншої:
- При статевому контакті з ВІЛ-інфікованою людиною.
- Коли цілісність шкірних покривів порушується гострим предметом (голкою, бритвою або інструментом для нанесення татуювання), яким перед цим користувалася інфікована людина і кров якої залишилась на цьому предметі. Ризик інфікування ВІЛ найбільший при повторному використанні шприца чи голки для введення ліків або наркотиків після вірусоносія, а також при переливанні крові, що містить ВІЛ.
- ВІЛ також може передаватися плоду від інфікованої матері під час вагітності, пологів чи після народження дитини через молоко матері.
Вірус імунодефіциту людини НЕ ПЕРЕДАЄТЬСЯ через:
- спільне з ВІЛ-інфікованим користування верхнім одягом;
- рукостискання;
- спільне користування “фонтанчиком” для питної води;
- посуд, їжу;
- домашніх тварин;
- туалети (унітази);
- чхання та кашель;
- контакти в громадському транспорті (наприклад, у години “пік”);
- обійми;
- монети та паперові гроші;
- постільну та натільну білизну, рушники, мило, мочалку;
- укуси комарів та інших комах;
- плавання в басейні;
- дверні ручки та спортивні снаряди;
- дружні поцілунки.
Джерела інформації:
- http://www.aidsalliance.org.ua – Міжнародний благодійний фонд «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» (Альянс-Україна) — провідна професійна організація, що у співпраці з ключовими громадськими організаціями, Міністерством охорони здоров‘я та іншими урядовими органами веде боротьбу з епідемією ВІЛ/СНІД в Україні, керуючи профілактичними програмами та надаючи якісну технічну підтримку та фінансові ресурси організаціям на місцях. Усі ці зусилля спрямовані на досягнення в країні універсального доступу до комплексних послуг з ВІЛ/СНІД в Україні та ефективної відповіді на епідемію на рівні спільнот, базуючись на досягнутих результатах та передовому досвіді.
- http://www.unaids.org – UNAIDS – Об’єднана програма ООН по СНІДу (UNAIDS), у діяльності якої беруть участь шість агентств ООН: ВІЗ, ЮНИСЕФ, ЮНЕСКО, UNPA (Програма ООН з народонаселення), UNDP (Програма ООН по розвитку) і Всесвітній банк. Сайт містить тексти міжнародних документів, інформацію з прав людини в галузі СНІДу. Є докладні дані про епідеміологічну ситуацію у світі (в тому числі звіти України), а також посилання на інші міжнародні сайти.
- http://www.eedi.org.ua – Східно-європейський інститут розвитку. Сайт неурядової, неприбуткової міжнародної дослідницької організації в Україні. Інформація про діяльність, публікації, контакти. Розділ “Говоримо про СНІД”