Привітали з визначною датою !

3 Червня 10:33

Подія 86-річної давності стала доленосною для незрячих України. Війни, голод, часи репресій – ці історичні події стали причиною виникнення у 1933 році Українського товариства сліпих. У різних містах України виникли кустарні артілі сліпих. Умови того часу формували новий образ незрячого, як людини з високим почуттям власної гідності, господаря власної долі, шляхом досягнення матеріальної і духовної незалежності. На місцях організовувалися товариства сліпих, які займалися культурно-просвітницькою роботою серед незрячих, організовували гуртки з вивчення шрифту Брайля та художньою самодіяльністю. Тому створення Всеукраїнської організації сліпих було саме на часі і цю ідею підтримувала широка громадськість України. Спливали роки. Бурхливо розгорталася діяльність УТОС. Зміцнювалися і розширювалися наявні артілі і майстерні, які поступово перетворювалися у цілі підприємства з обласними та територіальними організаціями з різними структурними підрозділами. У радянські часи ,як і сьогодні, Українське товариство сліпих було і є однією з найпотужніших і найвпливовіших громадських організацій нашої країни, яке об’єднало людей з інвалідністю по зору. В усі часи УТОС забезпечував незрячих роботою, надавав реабілітацію в усіх сферах життя. Жидких Степан Степанович зазначив, що сьогодні на підприємстві працює близько 200 чоловік. Ви дуже різні. З різними долями, проблемами і досягненнями, бідами і радощами. Але ми разом. І разом – ми сила. Разом ми долаємо наші проблеми і відстоюємо наші права та інтереси. Разом ми шукаємо діалог з державою аби були створені гідні умови для нашого життя та інтеграції у суспільство. Разом ми можемо і повинні долати всі труднощі нашого сьогодення. У нас є чудовий потенціал і ресурси, у нас є прекрасні і розумні люди для розвитку і процвітання нашого Товариства. Начальник управління праці та соціального захисту населення Єсін І.В. наголосив у своєму виступі, що всіляко підтримувати працівників даного підприємства. Привітав також з історичною датою – 86-річчям Українського товариства сліпих. Побажав усім здоров’я, наснаги, добробуту, злагоди і миру в наших серцях і в Україні.