Продовжується робота щодо профілактики домашнього насильства
Наскільки гострим є питання домашнього насильства в Україні під час війни із росією? Дане питання залишається одним із пріоритетних для нашої країни і сьогодні. На території Коростенської міської територіальної громади продовжується спільна робота Національної поліції та управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Коростенської міської ради профілактична робота із особами, які вчинили домашнє насильство.
Четвертого травня було відвідано чотири родини, де бесіди проводилися не лише з кривдниками, а й з постраждалими особами, адже насильство в сім’ї є однією з найбільш розповсюджених форм порушення прав людини.
У більшості випадків протиправні дії проти когось із членів родини супроводжуються актами агресії, приниження та жорстокої поведінки. Подібні дії з боку насильника приводять до негативного впливу на фізичний, психічний та соціальний стан здоров’я постраждалої особи чи кількох осіб, членів цієї родини, а це особливо відчувається сьогодні. Як правило, найбільше страждають від сімейного насильства жінки та діти, для яких ситуації насильства в сім’ї є надзвичайно психотравматичними та має серйозні наслідки як для соматичного, так і для психічного здоров’я.
На жаль, в нашому суспільстві переважає думка, що проблеми жорстокого поводження із членами сім’ї є внутрішньою проблемою цієї сім’ї і не потребує втручання суспільства, а тим більше держави. Але саме право на захист від насильства над особою, особливо в сім’ї, є одним із найголовніших прав громадян та дітей зокрема.