Топ теги:
Попередження

ІСТОРІЯ МІЖНАРОДНОГО ФЕСТИВАЛЮ ДЕРУНІВ У КОРОСТЕНІ (частина 1)

13 Серпня 8:51

ІСТОРІЯ МІЖНАРОДНОГО ФЕСТИВАЛЮ ДЕРУНІВ У КОРОСТЕНІ (частина 1)

28 вересня 2008 року зародилася нова історія славетного міста Коростеня, яка додала йому особливого колориту та присвоїла звання столиці дерунів.
Саме в цей день стартував всеукраїнський Фестиваль дерунів, який визнано Міжнародним. Ця історія є досить цікавою. А почалось все з нашого земляка – Валерія Петровича Нечипоренка, який переймаючись долею рідного міста, запропонував провести в Коростені Фестиваль дерунів.
«Фестиваль борщу, сала, вина, вареників є, а чому не бути фестивалю дерунів?» – сказав міський голова Володимир Москаленко – і все закрутилось…
І Фестиваль
Довго думали коростенці, чим здивувати своїх гостей під час проведення І Фестивалю, і вирішили спекти гігантський дерун, вага якого була 118 кілограм. Золоті руки кухарів приклали чимало зусиль для того, щоб дерун-гігант увійшов до книги рекордів України.
Перший фестиваль, хоч і переносився на тиждень через негоду, та пройшов на ура. Гостинно прийняті гості і повеселились досхочу і голодними після свята не залишилися.
Фестиваль одразу виправдав свій статус міжнародного, адже за часи свого існування картопляні страви на ньому готували й куштували білоруси, росіяни, поляки, французи, норвежці, шведи, англійці, шотландці!

ІІ Фестиваль
У вересні 2009 року Коростень вдруге радо зустрічав гостей, які прибували з усіх куточків країни і не тільки. На честь поліського картопляного млинця лунали пісні та вірші, діяла школа дерунярства, в якій привітні кухарочки навчали гостей своїх рецептів.
На ІІ фестивалі була започаткована цікавинка, яка стала традиційною фішкою Міжнародного фестивалю дерунів у Коростені. Це – майстер-клас від міського голови «Деруни від мера». Володимир Москаленко є хранителем унікального рецепту дерунів. Кожен рік він з радістю ділиться усіма секретами національної древлянської страви.
Так що ж потрібно зробити, щоб отримати смачні та рум’яні деруни. Вам знадобиться: картопля, яйця, цибуля ріпчаста, часник, сметана, борошно, рослинне масло – для смаження, сіль та перець за смаком. Однак є ще один секретний інгредієнт, який відрізняє коростенські деруни від безлічі інших. Чому заради цих картопляних смаколиків люди їдуть до Коростеня зі всієї України та інших держав?
Почесний Президент Клубу любителів дерунів – коростенський міський голова Москаленко Володимир Васильович упевнений, що секретний інгредієнт древлянських смачних дерунів – це щира гостинність і неперевершена самобутність усіх жителів Коростеня.
Публічне випікання дерунів дозволило Володимиру Москаленку увійти в топ дивних мерів Європи у 2013 році.

ІІІ Фестиваль
Свято набуло повного розмаху, а найголовнішою його особливістю було відкриття першого в Україні Пам`ятника Деруну, який знаходиться в міському парку імені Миколи Островського (Парк Древлянський).
Третій фестиваль пройшов 25 вересня 2010 року під гучним дружнім лозунгом «Дерунам слава!». Коростенці подумали, і побили власний рекорд, спікши дерун із 150 кг картоплі. Довжина деруна – 2,5 м, ширина – 1,25 м, а важив картопляний коржик 136 кг. Пекли дерун 1,5 години.

ІV Фестиваль
Та Коростень не зупиняється на сюрпризах. 10 вересня 2011 року на ІV фестиваль були запрошені цілі сім”ї Дерунів, а їх в Україні понад 600 чоловік. У рамках свята проходили конкурси на кращий рецепт дерунів, кращий і смачніше випечений дерун, кращу пісню, вірш, комічну історію про деруни.

V Фестиваль
8 вересня 2012 року V ювілейний фестиваль відзначився найдемократичнішими виборами в Україні. Чищенням, натиранням, випіканням, частуванням пройшли випробування на цьому фестивалі кандидати в депутати Верховної Ради, а коростенці мали можливість оцінити їх деруни.
На Фестивалі кожен без будь-яких відкріпних талонів зміг проголосувати за «свого кандидата». На Коростенському дерунярскому виборчому окрузі працювала виборча комісія, до складу якої увійшли найбільші ласуни дерунами.
На П’ятий ювілейний фестиваль з’їхалися гості: міністри, туристи, артисти, журналісти – ось неповний перелік статусів гостей, а вже про географію – і говорити годі: гості з Америки, Норвегії, Шотландії, Англії, Росії, Білорусії, Грузії, Канади і навіть Австралії знайшли, чим себе потішити на фестивалі. А українських любителів дерунчиків і не злічити: Львів, Рівне, Житомир, Одеса, Севастополь, Луцьк, Донецьк – та що там говорити – вся Україна насолоджувалась цього дня дерунами.

VІ Фестиваль
VІ фестиваль, який відбувся у 2013 році, став випробуванням, як для коростенців, так і для гостей фестивалю, оскільки пройшов під рясним дощем. Але це не стало на заваді тим, хто любить деруни, а навпаки спонукало об’єднатись у «Клуб любителів дерунів», що має свій прапор, статут і гімн.
Цей фестиваль став пам’ятний і для молодят, які на фестивалі пройшли випробування на вміння готувати деруни, що вважається запорукою щасливого сімейного життя. З усього світу женихи, з’їжджалися на деруни, бо коростенці вміють гостинно запрошувати, а ще й гарантують не тільки найкращих наречених, а й купу незабутніх вражень.

VІІ Фестиваль
У 2014 році через складну ситуацію в країні проведення фестивалю було відмінено, однак у 2015 році, аби об’єднати Україну, коростенці вирішили провести VІІ Фестиваль дерунів, здобуваючи йому статус найкреативнішого та найпатріотичнішого кулінарного фестивалю України!
У 2015 році свято відбувся під гаслом «Коростень єднає Україну», і гості фестивалю мали можливість скуштувати дерунів з усіх регіонів України: від західних до східних – у майстерності випікати деруни змагалися міста-побратими Володимир-Волинський та Слов’янськ. Фестиваль відкрився парадом єдності, а на символічній фестивальній карті дерунової єдності були представлені усі регіони нашої держави.
Учасники фестивалю годували гостей дерунами під гаслом «З’їж дерун – допоможи захисникам!», передаючи кожну гривню з кожної проданої порції дерунів ГО «Коростенський центр допомоги учасникам АТО».
Фестиваль дерунів – це не тільки смачно, а й красиво. Яскраве тому підтвердження – новий конкурс «Коса – дівоча краса». Крім того, офіційне відкриття фестивалю супроводжувалося виступом співачки Анастасії Дерун, жінкам була представлена колекція прикрас та аксесуарів в національному стилі від українських дизайнерів.
В меню фестивалю: деруни поліські на всі смаки, білоруські, англійські, норвезькі, польські, а також студентські, комунальні-жековські, байкарські, розважальні, бібліотечні, медичні, шкільні, байкерські, а також традиційні поліські страви.
На VІІ Фестивалі дерунів коростенці довели своїм гостям, що деруни – вони і в Африці деруни.
Коростенський Фестиваль дерунів за підсумками рейтингу кулінарних фестивалів та свят України “Їли-пили-2011” став переможцем у номінації “Найкреативніші фестивалі”. А у 2012 році увійшов в сотню кращих подій для індустрії України 2012 року («100 best events of Ukraine»).

 

 

Чат-бот Гаряча лінія