28 квітня – Всесвітній день охорони праці

28 Квітня 8:07

Щороку у Всесвітній день охорони праці, 28 квітня, згідно з Указом Президента України від 18.08.2006 № 685/2006 відзначають День охорони праці. Його запроваджено з метою привернення уваги суспільства, органів  державної влади, суб’єктів господарювання до питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням в Україні.

Міжнародна організація праці визначає тему (девіз) Всесвітнього дня охорони праці. З урахуванням цієї теми на підприємствах розробляють та проводять заходи з нагоди Дня охорони праці. Проводять їх і в Україні, яка підтримує ініціативи Міжнародної організації праці.

Цього року 28 квітня наша держава разом з усім світом відзначатиме цей день, девізом якого є «Безпечне та здорове робоче середовище – основний принцип та право на роботі».

Збереження найвищої суспільної цінності –  людини, її життя і здоров’я у державах, де сповідуються європейські цінності, є головним завданням влади, бізнесу,  усього громадянського суспільства.

Війна додала сьогодні нових небезпечних чинників, яких раніше в нас не було. Нині працівникам доводиться виконувати службові обов’язки в екстремальних умовах. А роботодавцям – приймати ці нові ризики війни, маючи обмежені можливості та способи мінімізації тяжкості наслідків, і при цьому вживати нестандартних заходів для виживання, збереження людей і засобів виробництва.

Небезпечно нині не тільки на виробництві чи на дорогах, але й удома, на вулиці, у громадських місцях, на шляху до більш безпечних територій. Особливо гострим це питання є не тільки для військових, а й для представників тих професій та громадських активістів, які нині на «передовій» – комунальників, енергетиків, залізничників, медиків, волонтерів.

Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Коростенської міської ради звертається до всіх роботодавців нашої громади і закликає проаналізувати та переглянути організацію діяльності своїх підприємств та організацій та вжити заходів з підвищення рівня безпеки та поліпшення умов праці працівників. І це обов’язково стане запорукою збереження найціннішого – людського життя, що дасть змогу дітям рости у повноцінних сім’ях і бути щасливими, а економіці нашої держави відновлюватись і працювати на повну потужність.