27 березня театрали Коростенської громади відзначали Міжнародний день театру

28 Березня 10:37

Міжнародний день театру відзначають щорічно. Це не просто професійне свято митців сцени, це свято мільйонів глядачів. У театрі немає другорядних професій, тому цей день святкують письменники, режисери, композитори, художники, хореографи, гримери і костюмери, оператори світла та звуку, білетери. Міжнародний день театру не є державним святом і не є вихідним днем. Але це не заважає вважати його професійним святом театральних діячів і працівників всіх театрів.
27 березня за ініціативи заступника міського голови Наталії Чижевської було відзначено Міжнародний день театру.
Щирі вітання, чудові пісні та міні вистави подарували театралам: аматори міського палацу культури ім. Т.Г. Шевченка; маленькі актори студії «Перспектива» презентували міні-виставу на новий лад «Вітання від княгині Ольги»; юні актори КУ «Центр дитячої та юнацької творчості виконавчого комітету Коростенської міської ради» представили філософську патріотичну міні-виставу «Розстріляне відродження».
З вітальним словом до митців театру звернулась заступник міського голови Наталія Чижевська: «Сьогодні ми вперше відзначаєм День театру в такому широкому колі. Театр це великий мистецький коктейль. Тут задіяні художнє, акторське, музичне мистецтво, література та декламування. Дуже приємно, що в нашому місці формується театральна культура. Велика шана за це нашим двом театрам «Креатив» та «Театр на Territory Древлян». Вони не є конкурентами, бо кожен з них зайняв своє місце в душі глядача. Багато хто не розуміє важливість культури в такий нелегкий для України час, але ви знаходите в собі сили писати, створювати красу, яка дарує людям радість та задоволення. Я щиро вдячна всім, хто причетний до створення, функціонування творчого життя наших театрів, вдячна за те, що в даруєте ментальне здоров’я нашій громаді. І ще більше я радію з того, що ми сьогодні побачимо ще й маленькі зернятка, наші таланти, які зароджуються на території Коростенщини. Щиро вітаю вас зі святом».
За високу виконавську майстерність, вагомий колективний внесок у розвиток національного мистецтва та формування національної свідомості народу і любові до рідного краю, створення позитивного іміджу міста та з нагоди Міжнародного дня театру грамотою виконавчого комітету Коростенської міської ради нагороджено народний театральний колектив «Театр на Territory Древлян». Подякою міського голови нагороджено аматорський театр «Креатив». За високу виконавську майстерність, вагомий особистий внесок в розвиток театрального мистецтва та з нагоди Міжнародного дня театру подяку міського голови передано виконавиці ролі княгиня Ольга – Ревчук Світлані Василівні.
З нагоди Міжнародного дня театру театрали приймали щирі вітання від заступника начальника відділу культури і туризму Лариси Бондар та грамоти від відділу культури і туризму виконавчого комітету Коростенської міської ради. За багаторічну відданість аматорському театральному мистецтву, високу виконавську майстерність, ініціативність та з нагоди Міжнародного дня театру грамотою відділу культури туризму нагороджено: акторів народного театрального колективу Аматорська творча група «Креатив» – Мельниченка Олега Петровича, Пашинську Наталію Сергіївну, Кондачкова Антона Юрійовича; акторів народного театрального колективу «Театр на Territory Древлян»- Ревчука Станіслава Івановича, Паламарчук Любов Миколаївну, Василюка Вячеслава Миколайовича, Примаченко Тетяну Анатоліївну; за багаторічну відданість аматорському театральному мистецтву, особистий внесок в створення художнього образу, високий професіоналізм та з нагоди Міжнародного дня театру нагороджено Білошицьку Наталію Дмитрівну, художника по костюмах «Театру на Territory Древлян».

Зі святом! Творчих успіхів! Вдячних глядачів!