2 травня відбулась стартова онлайн-зустріч для громад, чиї заявки були включені до переліку проєктів на отримання фінансування у рамках Програми «Енергоефективність громадських будівель в Україні» (UPBEE).

2 Травня 16:45

На зустрічі були розглянуті подальші практичні кроки громад з підготовки та реалізації проєктів, а також фінансові аспекти їх впровадження.

Коростенська громада подавала проєктну заявку “Термомодернізація будівлі Центру розвитку дитини №17 в м. Коростені Житомирської області” в грудні минулого року. На даному етапі громаді необхідно розробити та затвердити проектну-кошторисну документацію, затвердити Положення про групу впровадження проекту та її склад.

Модератором заходу стала Оксана Кисіль, яка є Національною експерткою проєкту “Угода мерів – Схід”.
Результати другого конкурсу по відбору громад, проєктний цикл та подальші кроки у реалізації представив Дмитро Марусич (начальник Управління енергоефективності Міністерства розвитку громад, териорій та інфраструктури України – Голова Групи управіння та підтримки громад).
Про фінансові аспекти впровадження програми, а саме: нормативну базу, основні положення, документи для Мінфіну та документи для розрахунків, дав пояснення Борис Пахолюк (експерт Технічної допомоги).

На онлайн-зустрічі зі сторони виконавчого комітету Коростенської міської ради були присутні:
– Людмила Бардовська (начальник фінансового управління виконавчого комітету Коростенської міської ради),
– Аліна Семененко (начальник відділу проєктного та інвестиційного менеджменту управління економіки виконавчого комітету Коростенської міської ради),
– Наталія Лискова (начальник відділу місцевого економічного розвитку управління економіки виконавчого комітету Коростенської міської ради),
– Тетяна Ломакіна (директор Центру розвитку дитини №17 в м. Коростені),
– Сергій Стужук (начальник відділу житлово-комунальних послуг, благоустрою та енергоменеджменту управління житлового-комунального господарства виконавчого комітету Коростенської міської ради).
Слова підтримки громадам висловили також Violaine SILVESTRO (представниця Європейського інвестиційного банку) та Артем Ратієв (начальник відділу співпраці з Європейським інвестиційним банком Департаменту міжнародних фінансів проєктів Міністерства фінансів України).