Великодня писанка буде прикрашати наше місто,  в садку Коростенського ліцею №4

2 Травня 14:50

Великодні яйця –  не лише їжа, але й основа для створення справжніх мистецьких витворів. Українці споконвіків із повагою ставляться до великодніх яєць: дбайливо розписують, освячують в церкві та дарують близьким.

В Україні є музей писанки  в Коломиї на Івано-Франківщині, також у світі встановлені пам’ятники Великодньому яйцю. Перший у світі пам’ятник українській писанці, зведений у 1975 році,  височіє в містечку Вергевіль  в Канаді також писанки є в селі Братківці та Доброгостів, що на Львівщині, в місті Вижниця Чернівецької області, в румунському місті Сучава, литовському місті Вільнюс, а також на острові Хортиця  і в дитячому парку Севастополя.

Великодня писанка буде прикрашати і наше місто,  в садку Коростенського ліцею №4.

«Це була моя мрія, яку я плекав рік. І за допомогою активних батьків та учнів ліцею ми отримали такий витвір мистецтва. Адже писанка це символ народження, символ поколінь, символ Світлого Воскресіння Христового», – відкриваючи свято наголосив директор ліцею №4 Олександр Дзиґа.

«Наше місто прикрашається. В тому числі і такими символами, які відображають нашу українську ідентичність, наші традиції та історію. Такі заходи об’єднують нашу Коростенську громаду, особливо на передодні Великодня. Я вважаю, що цей новий пам’ятник стане не тільки прикрасою ліцею №4, а й прикрасою нашого міста та маю надію, що вандали не пошкодять таку красу, бо це грішно перед Богом. Напередодні Святого Воскресіння щиро вітаю всіх з сьогоднішньою подією та Великоднем. Дякую всім причетним до створення писанки, а також нашим захисниками за те, що вони захищають нас з вами, нашу державу, за те, що  сьогодні ми радіємо кожному дню. Ми в свою чергу постійно допомагаємо Збройним Силам України. Вчора  знову було відправлено чергову партію необхідних для наших воїнів речей на майже шість мільйонів гривень. Ми з вами допомагали, допомагаємо і будемо допомагати нашим захисникам задля перемоги. Слава Україні! – звернувся до присутніх міський голова Володимир Москаленко.

Причетним до створення незвичного пам’ятника директор ліцею № 4 Олександр Дзиґа вручив подяки, а гостям пам’ятник Великодню крашанку Коростеня в мініатюрі.