Топ теги:
Попередження

Зміни до Програми «Енергодім»

22 Вересня 15:13
‼️Наглядова рада Фонду енергоефективності затвердила зміни до Програми «Енергодім» і деяких додатків до неї. Вони вступають у дію 2️⃣3️⃣ вересня.
✅ Введення можливості отримання часткового авансування
Відтепер ОСББ можуть отримати часткове авансування будівельних робіт на рівні 30% від вартості проєкту, але не більше 6 500 000 грн. Заявку на отримання авансу гранту або залишкового авансу гранту слід подати не пізніше 31 грудня 2024 року.
✅ Зменшення вдвічі розміру внеску бенефіціара
Власний внесок ОСББ для Пакету заходів «А» тепер становить 20% вартості прийнятних витрат, для Пакету заходів «Б» — 10%.
✅ Розширений перелік заходів Пакету «А» і збільшений граничний розмір гранту
Нові учасники Програми у межах Пакету «А» можуть реалізувати додаткові необов’язкові заходи. Це, зокрема, теплоізоляція і заміна трубопроводів системи внутрішнього теплопостачання в неопалюваних приміщеннях. Граничний розмір гранту — 2 млн грн.
✅ Спрощення умов участі у Програмі
Більше немає необхідності подавати копії довідки про вартість виконаних будівельних робіт і витрати, складеної за формою № КБ-3. Крім того, у разі відмови від реалізації раніше затвердженого співвласниками заходу, витяг з протоколу загальних зборів не подається.
✅ Нові граничні питомі вартості
Встановлені нові граничні питомі вартості для будівельних робіт щодо горищ (технічних поверхів), дахів і перекриття підвалу.
✅ Уточнений порядок застосування граничних питомих вартостей
Граничні питомі вартості не застосовуються на етапі оцінки Заявки № 2 і Заявки № 3. Крім того, якщо захід з енергоефективності повністю завершений і верифікований на підставі Заявки № 4, схваленої до вступу в дію змін до Програми, якими запроваджено граничні питомі вартості для нього, то вони не застосовуються до таких схвалених Заявок № 4.
✅ Зміни в умовах розірвання грантового договору
Умови грантового договору вважаються розірваними з дня отримання бенефіціаром повідомлення про розірвання цих умов або з п’ятого календарного дня з дати направлення Фондом повідомлення про розірвання цих умов.
🔜 Детальніше читайте на сайті за посиланням 👉 ФондЕнергоефективності
Чат-бот Гаряча лінія