Топ теги:
Попередження

Виїзне засідання Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування

13 Березня 17:05

Про те, як відновлювати Україну після війни у всіх сенсах цього слова, маємо подбати вже сьогодні, зокрема і про відновлення місцевого самоврядування на деокупованих територіях, правове регулювання діяльності військово-цивільних адміністрацій у післявоєнний період – саме так звучала сьогодні тема засідання Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Верховної ради України, в рамках якого за підтримки програми «U-LEAD з Європою» пройшли консультації на майданчику підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування.

Аби почутими були усі гілки української влади, на зустрічі були присутні депутати ВРУ, начальники Житомирської та Коростенської військових адміністрацій, міські голови громад Житомирської області. Відкрила захід Олена Шуляк, народний депутат України та Голова Комітету, яка акцентувала на важливості реформи децентралізації та важливості чіткого розмежування повноважень та відповідальності військових адміністрацій та органів місцевого самоврядування. Файгель Бастіан, директор програми «U-LEAD з Європою», в своєму зверненні підкреслив важливість врахування думки та голосу голів громад у відновленні місцевого самоврядування на деокупованих територіях.

«У Німеччині місцеве самоврядування відновило свою роботу через 1 рік після закінчення Другої Світової Війни. Тому вже зараз важливо замислюватися над тим, що буде після Перемоги: співпраця України з ЄС в сфері підтримки українських громад і підтримка України в її кроках до ЄС», – зазначив у виступі Бастіон Файгель.

Про найшвидше відновлення самоврядування в Україні, умови та підстави його відновлення не тільки на деокупованих територіях, а взагалі відновлення самоврядування у поствоєнний період наголошував
виконавчий директор Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» Олександр Слобожан.

В мережі ZOOM до заходу долучився і В’ячеслав Чаус, начальник Чернігівської обласної військової адміністрації, який розповів про досвід відновлення місцевого самоврядування на Чернігівщині. За його даними 2/3 області були під окупацією і для координації роботи був створений дорадчий орган «Рада громад», метою якого є комунікація голів громад області, допомога ЗСУ у вигляді коригування вогню по противнику, постачання населенню гуманітарної допомоги та готівки для розрахункових операцій. Також присутні обговорили важливе питання щодо організації виборів на деокупованих територіях та право голосу внутрішньо переміщених осіб.

Прийшли висновку, що правочинність виборів на таких територіях залежить від стану інфраструктури, правоохоронної та судової систем, наявність власне самих виборців, а на окремих територіях – відношення кількості ВПО до наявного населення громади. Дискусія закінчилась обговоренням розвитку громад Житомирської області, де міський голова Коростенської громади Володимир Москаленко наголосив на тому, що протягом воєнного часу військові адміністрації та Коростенська міська рада співпрацюють та взаємодіють, однак доцільність існування районних рад він поставив під сумнів. Акцентуючи увагу на проблемах самоврядування, Світлана Власюк, Миропільська селищна голова, зазначила про доцільність внесення змін в Постанову КМУ №590 заради розвитку громад (можливість фінансування укриттів з бюджету громади, ремонт доріг та благоустрій громад).

«Пропозиції, які звучали сьогодні на майданчику підкомітету, будуть надзвичайно корисними для формування нових законопроектів, вдосконалення чинних та впровадження нових правових норм, що регулюватимуть відносини державної та місцевої влади на багато років вперед» – зазначив Віталій Бунечко.

Пряма трансляція за посиланням
Чат-бот Гаряча лінія