Візит делегації з Коростеня у Францію: як це було і навіщо?

4 Липня 13:13

У липні 2023 року, завдяки проєкту «Мости довіри», відбувся візит делегації з Коростеня до Французької Республіки.

1 липня заступниця міського голови Наталія Чижевська та начальниця відділу проєктного та інвестиційного менеджменту Аліна Семененко взяли участь у Форумі солідарності в місті Іссі-ле-Муліно, де обговорили питання налагодження міжнародних зв’язків французьких міст та реальні потреби українських громад, зустрілися з головою Асоціації польських міст, представником Міністерства Європи та закордонних справ Франції та головами французьких агломерацій.

Наступного дня представники Коростенської громади вирушили на зустріч з побратимами – містом Бурж, співпраця з яким почалася одразу після повномасштабного вторгнення. 7 березня 2022 року Коростень і Бурж онлайн підписали Меморандум про співпрацю.

Під час візиту Коростенська делегація зустрілась з коростенцями, які знайшли прихисток у Буржі, ознайомились з роботою очисних споруд, управлінням відходами, обговорили можливість навчання наших спеціалістів.

Було приділено увагу системі французької освіти та відвідано початкову, середню та старшу школи. Цікаво, що у молодших класах немає уроків у такому форматі, як ми звикли, а є час до обіду та після обіду,  протягом якого вчитель будує навчальний процес безперервно в довільній формі. Головне, щоб до кінця семестру діти опанували програму та отримали необхідні знання. У молодшій школі навчання проходить до 11 років. Обід в школі триває дві години, під час якого діти вивчають основи правильного харчування.

У старшій школі навчаються до 17 років, але є можливість продовжити навчання до 21 року і поєднати його з роботою. Навчальний заклад Жака Кьора, який відвідали у Буржі,  збудований  у 1850 році, зовні збережений автентично, зсередини повністю модернізований. Учні тут здобувають професії готельно-ресторанного бізнесу та моди. На базі школи створений міні-готель, міні-ресторан та міні-фабрика. Діти здобувають практичні навички у своїх професіях, а заклад заробляє гроші, тому що в готелі можна жити, в ресторані харчуватися, а у швейному цеху замовити костюми. Під час візиту до середньої школи Жака Кьора було обговорено можливість обміну студентами, проведення тренінгів для Коростенських соціальних представників та педагогів.

Загалом багато спільних ідей, проєктів та можливостей було відкрито під час поїздки  до Буржа. Коростенська громада з великою радістю підтримає та візьме участь у підготовці та реалізації спільних проєктів для покращення життя обох громад, а також для знищення бар’єрів між нашими культурами.