Відповідальність осіб призовного віку за неявку до ТЦК (військомату)
Виконавчий комітет Коростенської міської ради інформує, що до 19 лютого 2023 року продовжено воєнний стан та мобілізацію. Тому чоловіків, які по віку підпадають під призов та не мають підстав для відстрочки, можуть мобілізувати.
Звертаємо Вашу увагу на те, що при отриманні повістки особи, які підлягають мобілізації, зобов’язані з’явитися до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК) за місцем проживання.
У разі, якщо особа належить до категорії осіб, які не підлягають мобілізації, потрібно надати до центру документи, що підтверджують підстави для звільнення від мобілізації.
Також, нагадуємо, що за неявку до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК) в Україні є наступні види відповідальності, а саме:
Згідно зі ст. 210 Кодексу про адміністративні правопорушення України, за нез’явлення за викликом до ТЦК для визначення призначення у воєнний час встановлена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу 3400−5100 грн. з подальшим доставлянням особи до ТЦК.
Згідно зі ст. 337 Кримінального кодексу України, якщо призовника було проінформовано про необхідність з’явитися до ТЦК під час телефонної розмови, за умови наявністю доказів виклику, оформлених у належному процесуальному порядку, особу може бути притягнуто до кримінальної відповідальності у вигляді штрафу 5100−8500 грн. або виправних робіт на строк до одного року.
Згідно зі ст. 336 Кримінального кодексу України у випадку подальшого ухилення військовозобов’язаним від виконання мобілізаційного розпорядження про направлення на проходження військової служби (зокрема після проходження медкомісії) – особу може бути притягнуто до кримінальної відповідальності у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до п’яти років.
В даному випадку кожному чоловіку призивного віку, який підпадає під мобілізацію потрібно пам’ятати, що незнання законів не звільняє від відповідальності.