Топ теги:
Попередження

Вбережіть хліб від вогню!

4 Серпня 10:23

Вбережіть хліб від вогню!
 
Розпочалась напружена пора для хліборобів нашої громади, а з нею й найбільш пожежонебезпечний та тривожний  період для пожежних формувань.  Загрозу створює  спекотна погода яка зазвичай встановилась на період збирання зернових та енергонасичені хліброзбиральні агрегати, які часто знаходяться у незадовільному технічному та протипожежному стані.
Відомо, що в цей напружений час найменша необережність із вогнем у хлібних масивах, кинутий недопалок, іскри від сільгоспмашин тощо призводять до пожежі, перетворюючи золоте зерно на чорний попіл. Найбільш поширеною причиною виникнення пожеж під час збирання зернових є необережне поводження з вогнем, зумисне спалювання стерні та порушення правил експлуатації машин та агрегатів.
Виходячи з аналізу минулих років хлібні масиви в період стиглості не обкошуються та оборюють та не розбивають їх на площі менші від 50 га., на випадок виникнення пожежі не встановлюють на полі трактор з плугом.  Як правило одноосібники та фермери які мають власні комбайни не забезпечують сертифікованими вогнегасниками та протипожежним інвентарем.
З метою попередження та недопущення виникнення пожеж під час збирання та зберігання нового врожаю,  доречно ще раз нагадати основні вимоги правил пожежної безпеки в період жнив:

Під час збирання врожаю вся техніка яка буде задіяна на збирання зернових обладнується справними іскрогасниками та сертифікованими вогнегасниками (комбайни і трактори – двома вогнегасниками, двома лопатами та мітлами, а автомобілі – одним вуглекислотним чи порошковим вогнегасником);
Всі робітники які збирають врожай та заготовляють грубі корми, повинні під розпис пройти протипожежні інструктажі;
Комбайни повинні бути обладнані заземлювальним ланцюгом;
В місцях прилягання хлібних масивів до автодоріг, лісопосадок, їх необхідно обкосити та оборати захисною смугою 4м.;

Категорично забороняється під час жнив спалювати жнивні рештки та стерню.
Наголошуємо: за самовільне випалювання сухої рослинності та пожнивних залишків Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачено адміністративну відповідальність.
Паралельно з підготовкою до жнив триває заготівля грубих кормів для худоби.
Для запобігання пожеж в місцях заготівлі та зберігання грубих кормів слід чітко дотримуватись вимог пожежної безпеки. Відстань між сусідніми скиртами повинна бути не менше 20 метрів.
У разі встановленні скирт попарно – відстань між скиртами в парі не менше 6 метрів, а між парами скит не менше 30 метрів. Скирти необхідно встановлювати на відстані не ближче 20 метрів від доріг, 15 м – від ліній електромереж, 50 м – від будівель та споруд.
В сіносховище необхідно закладати сіно масою не більше 200 тонн. Сіно необхідно складувати в конічні стоги (копиці) або під навіси сухим. Розриви між стогами (копицями) з сіном, що має підвищену вологість, повинні становити не менше 20 м.
Місця зберігання грубих кормів необхідно обладнати справним блискавкозахистом. Для запобігання підпалів місця зберігання грубих кормів слід забезпечити цілодобовою фізичною охороною.
Звертається до працівників сільгосппідприємств та фермерських господарств, одноосібників, а також  до всіх громадян із проханням суворо дотримуватись правил пожежної безпеки, адже причиною пожежі  стає кинутий недопалок цигарки або не загашений сірник.
Пам’ятайте, що суворе дотримання виконання вимог правил пожежної безпеки – це гарантія захисту від пожежі.
 
Відділ з питань цивільного захисту
виконавчого комітету міської ради
 
 

 

 

Чат-бот Гаряча лінія