У кожної з восьми бригад “Гвардії наступу” буде конкретне завдання — пресофіцер
З 1 лютого в Україні стартувала національна рекрутингова кампанія “Гвардія наступу”. Під час неї набирають військовослужбовців до штурмових підрозділів Національної гвардії, Держприкордонслужби та Нацполіції. Станом на 14 лютого до лав штурмових бригад подали понад 20 тисяч заяв. Про те, як навчатимуть добровольців та які завдання у “Гвардії наступу” Українському радіо розповів майор, пресофіцер бригади “Червона калина” Микола Коваль.
Завдання штурмових бригад
“Гвардія наступу” — це добровільний набір вмотивованих людей, які записуються до тих бригад, які імпонують за цінностями, каже Микола Коваль.
“Є люди, які вже пішли зі служби, але відчувають, що знову хочуть повернутися. Всі добровольці матимуть можливість і час підготуватися”, — говорить він.
“Кожна з восьми бригад “Гвардії наступу” буде виконувати свою конкретну задачу. Наприклад, бригада “Кара-Даг” буде виконувати завдання зі звільнення території Херсонщини та Криму”.
Підготовка гвардійців
“Буде задіяно максимальну кількість інструкторів. На артилериста вчитимуться довше ніж на кулеметника-піхотинця, адже треба вміти вираховувати, давати правильні координати, влучно цілити”, — розповідає Микола Коваль.
“Ці бригади будуть оснащені новітньою зброєю, екіпіровкою і технікою”.
Вісім бригад створюються на базі тих частин, які вже мають бойовий досвід. “Візьмемо, наприклад, “Червону калину”. Ми пройшли бойовий досвід від початку повномасштабного вторгнення, під час звільнення Київщини, потім потрапили на схід країни, Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Білогорівка. Кістяк нашої бригади — це солдати та офіцери”, — говорить Коваль.