Топ теги:
Попередження

Ранньоквітучі рослини – провісники весни

28 Лютого 14:50

Ранньоквітучі рослини – провісники весни та теплої погоди, та, на жаль, рослини, які занесені до Червоної книги України використовують як засіб заробітку, хоча зривати та продавати їх заборонено.

За знищення або незаконне вилучення ранньоквітучих рослин з природного середовища, передбачена адміністративна відповідальність та нараховується шкода, яка іноді тягне за собою й кримінальну відповідальність.

     Що загрожує правопорушникам:

– статтею 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення за незаконне придбання, збут та розповсюдження об’єктів рослинного світу передбачено накладення штрафу від 510 до 1700 гривень;

– за ті самі дії, вчинені щодо об’єктів рослинного світу, які перебували в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від 1700 до 3655 гривень з конфіскацією об’єктів рослинного світу (ч.2 ст.88-1 КУпАП).

– за один екземпляр незаконно зірваної рослини, яку занесено до Червоної книги України передбачена відповідна компенсація за її знищення.

Вирощування рослин, занесених до Червоної книги України у домашніх умовах, однаково не дає права їх продавати, оскільки торгівля, як і інші форми комерційного використання червонокнижних видів, прямо заборонені статтею 19 Закону України «Про Червону книгу України, а кожен, хто зриває та купує первоцвіти, своїми діями стимулює їх знищення та несе відповідальність перед законом.

Бережіть природу навколо нас, бережіть першоцвіти!

 

 

Чат-бот Гаряча лінія