Проведено семінар-тренінг для бібліотекарів

14 Березня 12:33

Фахівці Публічної бібліотеки Коростенської МТГ продовжують підвищувати свій професійний рівень. 13 березня у читальній залі пройшов семінар-тренінг «Інноваційна складова популяризації краєзнавчої діяльності бібліотек».  Краєзнавча діяльність – одна з унікальних сфер діяльності, яка надає бібліотекам колориту, створює регіональну специфіку. Провідний методист Світлана Коржук підготувала інформаційне повідомлення на тему «Краєзнавча діяльність бібліотек як засіб формування свідомості в реаліях сьогодення», у якому висвітлила напрямки бібліотечного краєзнавства, форми популяризації видань краєзнавчої тематики, створення просторів народознавчого спрямування у сільській місцевості. Методист ПБ Тетяна Примаченко детально зупинилися на роботі бібліотек з джерелами краєзнавчої та народознавчої тематики та порадила авторів, які допоможуть бібліотекарям зацікавити користувачів у вивченні історії свого краю, міста. Події 945-го року, описані у «Повісті минулих літ», приваблюють українських письменників: І. Франка, Л. Костенко, В. Яворівського, М. Морозенко, Т. Микитчук та ін. Привертають увагу до поліської обрядовості і праці В. Скуратівського, М. Брицуна – Ходака, К. Черв’яка. Запрошена на захід заступник начальника відділу культури і туризму Лариса Бондар цікаво розповіла про гастроспадщину поліського краю, яка теж є джерелом пізнання наших культурно-історичних традицій. Крім теоретичної частини, методисти підготували і практичні вправи: «Асоціативний ряд до слова «краєзнавство», «Відверта думка» та розминка у вигляді вікторини.  Василь Скуратівський у книзі «Берегиня» написав: «Де б не проживала людина, куди б не закинула її доля, але «отой солодкий коханий дим» рідного краю має завжди бути присутнім, предметно відчутним на дотик незгаслої пам’яті з Берега дитинства. … Людина, що забула свою «Оржицю», мимоволі відчує себе колись рослиною, вирваною з грунту».  Сучасний інтерес суспільства  до питань краєзнавства дає можливість усвідомити, що любов до Батьківщини, почуття патріотизму, відповідальності за її долю, формуються з дитинства. Саме це зумовлює визнання краєзнавчої функції як однієї з пріоритетних у діяльності бібліотек.