Горбатий Євгеній Сергійович

12 Квітня 10:52

ГОРБАТИЙ ЄВГЕНІЙ СЕРГІЙОВИЧ

Народження: 10.06.1993 р., с. Борозенське, Борозенської сільської громади Бериславського району Херсонської області.

Смерть: 28-29.07.2022р., с. Оленівка, Докучаєвської міської громади Кальміуського району Донецької області.

Місце поховання: 24.06.2023 р., с. Вигів Горщиківської сільської територіальної громади Коростенського району Житомирської області.

Військова служба: 07.2020 р. вступив в окремий загін спеціального призначення «Азов» складі Нацгвардії України. Служив на посаді номера обслуги у мінометній батареї.

Обороняв місто Маріуполь, завод «Азовсталь».

Народився Євгеній 10.06.1993р. на Херсонщині. У 2005 році переїхав з родиною на Житомирщину в село Вигів, де отримав неповну середню освіту. У вересні 2021 р. вступив на екстернатну форму навчання в Коростенській міський ліцей №11. Мріяв вступити отримати вищу освіту. 25 липня 2022 року його прийняли на перший курс Національної академії внутрішніх справ.

Був майстром спорту з жиму лежачи. Працював тренером у тренажерних залах, охоронником у корпорації «Сіріус», також був тілоохоронцем.

У липні 2020 року хлопець вирішив присвятити себе військовій службі та вступив до лав Окремого загону спеціального призначення «Азов», що у складі Нацгвардії України. Служив на посаді номера обслуги у мінометній батареї. Виконував бойові завдання на території ООС.

Мав позивний «Дуче».

Повномаштабне вторгнення ворогів Євгеній зустрів на базі «Азов». З перших днів став одним із захисників Маріуполя та «Азовсталі». “Дуче” майже весь Маріуполь пройшов без поранень, але дуже надірвав спину. Деякий час він був у “Железячці” — шпиталі на “Азовсталі”.

16 травні 2023 року разом з іншими захисниками «Азовсталі» потрапив в полон до ворогів. Їх евакуювали до в’язниці тимчасово окупованого селища Оленівка на Донеччині.

В ніч з 28 на 29 липня 2022 року окупанти влаштувати у бараках колонії теракт, внаслідок якого понад 50 українських воїнів загинули, серед них був і Євгеній Горбатий. У червні захиснику виповнилося 29 років.

У жовтні 2022 року з окупованої території в Україну були передані тіла з Оленівки. Безліч експертиз, ДНК-тестів тощо. Тільки в березні 2023 року за результатами ДНК-експертизи рідні отримали остаточне підтвердження загибелі Євгенія. Під час теракту в Оленівці він отримав уламкові травми несумісні з життям.

“Дуче” з усіма почестями, як героя, поховали 24 червня 2023 року у рідному селі Вигів на Житомирщині. З оборонцем Маріуполя прийшли попрощатися багато людей.

У Героя залишилися батьки, наречена, брат і сестри.