Топ теги:
Попередження

Особливості е-лікарняних за наслідками нещасного випадку на виробництві з 01.01.2023 р.

22 Серпня 15:10

  • Допомога по тимчасовій непрацездатності виплачується в розмірі 100

відсотків середньої заробітної плати (оподатковуваного доходу). При цьому перші сімнадцять днів тимчасової непрацездатності оплачуються роботодавцем за рахунок коштів підприємства, установи, організації.

  • У е-лікарняному, незалежно від наявності у медичному закладі інформації про те, що пацієнт постраждав внаслідок нещасного випадку на підприємстві, буде вказана категорія медичного висновку “1. Захворювання або травма загального характеру”.
  • Ознака зв’язку непрацездатності з виробничою травмою відображається у е-лікарняному додатково, і може бути встановлена уповноваженими працівниками закладу охорони здоров’я або територіального органу Пенсійного фонду, після завершення розслідування (спеціального розслідування) нещасного випадку (гострого професійного захворювання).
  • Підставою для оплати тимчасової непрацездатності за наслідками нещасного випадку або гострого професійного захворювання, окрім е-лікарняного є наявність акта розслідування (спеціального розслідування) нещасного випадку (гострого професійного захворювання), за формою Н-1/П.
  • У випадку прийняття комісією з розслідування (спеціального розслідування) нещасного випадку (гострого професійного захворювання), рішення, що випадок не пов’язаний з виробництвом та складання акта за формою Н-1/НП, тимчасова непрацездатність оплачується як за наслідками травми загального характеру, тобто за рахунок коштів страхувальника оплачується перші п’ять днів.

Таким чином страхувальникам, для отримання фінансування матеріального забезпечення потерпілому від нещасного випадку на виробництві, необхідно:

  1. отримати від комісії з розслідування нещасного випадку акт за формою Н-1 та визначити, чи пов’язаний нещасний випадок з виробництвом;
  2. у разі необхідності встановлення (зняття) ознаки зв’язку непрацездатності з виробничою травмою звернутися з відповідним зверненням до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області;
  3. після узгодження у е-лікарняному та заяві-розрахунку ознаки зв’язку непрацездатності з виробничою травмою подати заяву-розрахунок.
Чат-бот Гаряча лінія