Топ теги:
Попередження

Оперативна інформація про стан виробничого травматизму та професійні захворювання у м. Коростень та Коростенському районі, які сталися за 2020 рік

28 Січня 7:51

Коростенське відділення управління виконавчої дирекції Фонду  соціального  страхування  України у Житомирській області  надає інформацію про кількість нещасних випадків та професійні захворювання, що сталися протягом 2020 року. За оперативними даними на підприємствах, установах за закладах, що зареєстровані в місті та районі, сталося  9 нещасних випадків, з них – 2 зі смертельним наслідком, 3 – випадки смерті на виробництві,  1 – з можливою інвалідністю, групових – не зареєстровано, а також зареєстровано 6 випадків хронічних професійних захворювань та 124 випадки гострих професійних захворювань у медичних працівників.
Нещасні випадки зі смертельним наслідком сталися:
– ТОВ «Автосвіт ЛТД» – 1 потерпілий – водій маршрутного автобусу, який внаслідок
раптового погіршення стану здоров’я скоїв зіткнення з бетонною опорою та від отриманих травм помер на місці;
–  ТОВ «Автосвіт ЛТД» – 1 потерпілий – водій маршрутного автобусу, який загинув
внаслідок ДТП, що скоїв водій вантажного автомобіля MAN TGA 18.430, який рухаючись по автодорозі «Київ – Ковель» в напрямку м. Київ, на 143 км., на перехресті до с. Грозине Коростенського р-ну, не впорався з керуванням, здійснив виїзд на смугу зустрічного руху, де допустив лобове зіткнення з автобусом Volkswagen Crafter, який рухався по міжобласному автобусному маршруті загального користування «Лугини – Київ», внаслідок чого водій автобуса та троє його пасажирів загинули на місці події.
Випадки смерті на виробництві сталися на підприємствах:
–          ПрАТ «Янтар» – померлий – водій підприємства, який перед початком роботи
поскаржився на погане самопочуття, а потім раптово помер від інфаркту міокарду;
–          ПП «Укрпалетсистем» – помічник оператора АЗС № 109, який помер на робочому
місці внаслідок серцевого нападу, АЗС розташована в м. Києві;
–          ТОВ «Агрі – Комм» – свердлувальник, який працював за цивільно – правовим
договором, раптово помер внаслідок гострої серцевої недостатності.
Нещасний випадок з можливою інвалідністю стався в ДП «Коростенський лісгосп АПК»  – 1 потерпілий – водій вантажного автомобіля, на якого під час завантаження автомобіля дровами впало сухостійне дерево, що зрізав в цей момент поруч з автомобілем майстер лісу, отримав тяжку травму тазу.
Нещасні випадки з різними ступенями тяжкості сталися на наступних підприємствах:
– Грозинська гімназія Коростенського району – 1 потерпіла –   вчителька початкових класів, яка впала в приміщенні гімназії та отримала травму спини;
– ДП «Коростенський лісгосп АПК»  – 1 потерпілий – майстер лісу, якому під час обходу в лісі на голову впала гілка з дерева, внаслідок отримав травму носа та голови:
– ПП «Авторитет» – 1 потерпілий – охоронник підприємства, який під час охорони новобудови в м. Овручі, впав на сходовому марші та отримав тяжку травму ноги.
– Навчально – виховний комплекс «Школа-гімназія» №12» – 1 потерпіла – прибиральниця, яка впала з риштувань та травмувала руку.
Хронічні професійні захворювання зареєстровані на підприємствах:
–          ТОВ «Бехівський гранітний кар’єр» – 3 випадки;
–          АТ «Коростенський кар’єр» – 1 випадок;
–          ТДВ «Коростенський щебзавод» – 1 випадок;
–          ПрАТ «Коростенський машинобудівний завод» – 1 випадок.
Лабораторно підтверджених випадків інфікування COVID -19 медичних та інших працівників, що пов’язані з виконанням професійних обов’язків в умовах підвищеного ризику зараження на  COVID -19 (гострих професійних захворювань) протягом 2020 року зареєстровано 124, а саме:
–          КНП «Коростенська центральна міська лікарня» – 47 медичних працівників;
–          КНП «Коростенська центральна районна лікарня» – 31 медичний працівник;
–          КНП «Центр первинної медико – санітарної допомоги» Коростенської міської ради
– 23 медичних працівники;
–          КНП «Коростенський районний центр первинної медико – санітарної допомоги»
Коростенської районної ради – 18 медичних працівників;
–          КНП "Обласний міжрайонний діагностичний центр у м. Коростені" – 5 медичних
працівників.
Крім цих випадків страховим експертом з охорони праці прийнято участь в
розслідуванні  3 нещасних випадків  та 2 хронічних професійних захворюваннях на  підприємствах, які зареєстровані в м. Києві, а саме:
–          ТОВ «Українська холдингова лісопильна компанія» – 1 потерпілий – водій
навантажувача, який рухаючись по території підприємства, перевищив допустиму швидкість руху та здійснив перекидання навантажувача, внаслідок отримав ушкодження легкого ступеню, в результаті розслідування встановлено, що випадок – пов’язаний  з  виробництвом, складено акт по формі Н-1/П;
–          ТОВ «Фора» – 1 потерпілий – вантажник, який рухаючись в складському
приміщенні магазину, зачепився за піддон та впав, отримавши травму руки, в результаті розслідування встановлено, що випадок – пов’язаний  з  виробництвом, складено акт по формі Н-1/П;
            –   ТОВ «Резалт Хауз» – 1 потерпілий – слюсар – ремонтник, який отримав травму кисті під час ремонту деревообробного верстату, в результаті розслідування встановлено, що випадок – пов’язаний  з  виробництвом, складено акт по формі Н-1/П.
Випадки хронічних професійних захворювань зареєстровані:
–          ВП «Коростенська дирекція залізничних перевезень» – 1 випадок;
–          ВП «Локомотивне депо Коростень» – 1 випадок.
Згідно  «Порядку розслідування та ведення обліку нещасних  випадків, професійних захворювань і аварій  на  виробництві», затвердженого постановою КМУ від 17 квітня 2019 року № 337,  на даний час проведено та закінчено розслідування 6 нещасних випадків, в тому числі 1 зі смертельним наслідком, 1 з можливою інвалідністю та 1 випадок смерті на виробництві, в результаті розслідування встановлено, що 5 випадків – пов’язані  з  виробництвом, в тому числі 1 зі смертельним наслідком та 1 з можливою інвалідністю, за  якими складено акти по формі Н -1/П, випадок смерті на виробництві – не пов’язаний  з  виробництвом, складено акт по формі Н – 1/НП, по іншим випадкам термін розслідування продовжено до отримання необхідних матеріалів та висновків.
 По результатам розслідування гострих професійних захворювань закінчено розслідування 25 випадків захворювань, по яким складено 10 актів за формою Н – 1/П (пов’язані з виробництвом) та 14 актів за формою Н – 1/НП (не пов’язані з виробництвом), по іншим випадкам терміни розслідувань продовжено у зв’язку з необхідністю отримання додаткової інформації по епідеміологічному розслідуванню гострих  професійних захворювань на COVID – 19 від Державної установи «Житомирський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України».
 
Страховий експерт з охорони праці
Коростенського відділення УВДФССУ
У Житомирській області                                                                                                В.Мирончук

 

 

Чат-бот Гаряча лінія