Оперативна інформація про стан виробничого травматизму та професійні захворювання у м. Коростень та Коростенському районі, які сталися в січні та лютому 2021 р.

30 Березня 6:19

Коростенське відділення управління виконавчої дирекції Фонду  соціального  страхування  України у Житомирській області  надає інформацію про кількість нещасних випадків та професійні захворювання, що сталися в січні та лютому 2021 року. За оперативними даними на підприємствах, установах за закладах, що зареєстровані в місті та районі, сталося 2 нещасних випадки, з них 1 випадок смерті на виробництві, смертельних та групових не зареєстровано, зареєстровано 1 випадок хронічного професійного захворювання,  а також 11 випадків гострих професійних захворювань у медичних працівників.
Випадок смерті стався в ТОВ «Охоронне підприємство «Дельта – 3» – 1 потерпілий –
сторож, який перебуваючи на робочому місці раптово помер внаслідок захворювання серця.
Нещасний випадок стався:
–      АТ «Коростенський кар’єр»  – 1 потерпілий – слюсар з ремонту устаткування, який рухаючись після снігопаду по території підприємства, послизнувся та впав на бік та на ролик, який ніс в руках, отримав травму тазу.
Лабораторно підтверджені випадки інфікування COVID -19 медичних та інших
працівників, що пов’язані з виконанням професійних обов’язків в умовах підвищеного ризику зараження на  COVID -19, розслідуються як випадки гострого професійного захворювання відповідно до вимог «Порядку розслідування та ведення обліку нещасних  випадків, професійних захворювань і аварій  на  виробництві», затвердженого постановою КМУ від 17 квітня 2019 року № 337, тож протягом 2 місяців зареєстровано 11 таких випадків серед медичних працівників, а саме:
–          КНП «Коростенська центральна міська лікарня» – 2 медичних працівники;
–          КНП «Коростенська центральна районна лікарня» – 1 медичний працівник;
–          КНП «Центр первинної медико – санітарної допомоги» Коростенської міської ради
– 1 медичний працівник;
–          КНП «Коростенський районний центр первинної медико – санітарної допомоги»
Коростенської районної ради – 4 медичних працівники;
   –     КНП «Обласний міжрайонний діагностичний центр у м. Коростені» – 3 медичних працівники.
Випадок хронічного професійного захворювання зареєстровано на підприємстві:
 – ПАТ «Коростенський машинобудівний завод»
Крім цих випадків страховим експертом з охорони праці прийнято участь в
розслідуванні 1 нещасного випадку на  підприємстві, яке зареєстроване в м. Києві:
ТОВ  «Резалт – Хауз» – 1 потерпілий – слюсар – ремонтник,  який  отримав травму правої кисті під виконання ремонтних робіт на деревообробному верстаті.
Згідно  «Порядку розслідування та ведення обліку нещасних  випадків, професійних захворювань і аварій  на  виробництві», затвердженого постановою КМУ від 17 квітня 2019 року № 337,  на даний час проведено та закінчено розслідування 2 нещасних випадків, в результаті розслідування встановлено, що 2 випадки – пов’язані  з  виробництвом,  за  якими складено акти по формі Н -1/П, по випадку смерті на виробництві –  термін розслідування продовжено до отримання необхідних матеріалів та висновків, а також проведено розслідування причин виникнення  хронічного професійного захворювання, по результатам якого складено акт по формі П – 4.
По всім випадкам розслідування гострих професійних захворювань медичних працівників, термін розслідування продовжено до отримання необхідних матеріалів та висновків.

Страховий експерт з охорони праці
Коростенського відділення УВДФССУ
у Житомирській області                                                                                                 В.Мирончук