Топ теги:
Попередження

Оперативна інформація про стан виробничого травматизму та професійні захворювання у м. Коростень та Коростенському районі, які сталися в І півріччі 2021 р.

28 Липня 12:53

Коростенське відділення управління виконавчої дирекції Фонду  соціального  страхування  України у Житомирській області  надає інформацію про кількість нещасних випадків та професійні захворювання, що сталися в І півріччі 2021 року. За оперативними даними на підприємствах, установах за закладах, що зареєстровані в місті та районі, сталося 43 нещасних випадки, з них 3 випадки смерті на виробництві, 1 зі смертельним наслідком, 1 груповий, та 1 – з можливою інвалідністю, зареєстровано 1 випадок хронічного професійного захворювання,  а також 34 випадки гострих професійних захворювань у медичних працівників.
Випадки смерті сталися:
–          ТОВ «Агрі – Комм» – 1 потерпілий – свердлувальник, який працював по цивільно –
правовому договору, прибувши зранку в цех підприємства, раптово помер внаслідок захворювання серця;
–     ТОВ «Охоронне підприємство «Дельта – 3» – 1 потерпілий – сторож, який
перебуваючи на робочому місці раптово помер внаслідок захворювання серця;
–          ПрАТ «ТНК «Граніт» – 1 потерпілий – машиніст конвеєра, якого виявили мертвим
на робочому місці внаслідок хвороби серця;
Випадок зі смертельним наслідком стався:
–          ТДВ «Коростенський щебзавод» – 1 потерпілий – слюсар – ремонтник, у якого під
час нарізання гумових фланців на радіально – свердлильному верстаті 2Н57 захватило спецодяг та намотало потерпілого на обертаючу частину верстату.
Груповий нещасний випадок стався на підприємстві:
–      АТ "КОРОСТЕНСЬКИЙ КАР’ЄР" – 2 потерпілих – начальник планово – економічного відділу та майстер цеху підприємства, які рухаючись до місця відрядження в мікроавтобусі  перевізника в напрямку м. Тернопіль, на автодорозі Дубно – Тернопіль під час  дорожньо – транспортної пригоди (перекидання автомобіля перевізника) обоє отримали травми спини.  
Нещасний випадок з можливою інвалідністю стався:
–       ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД №1 М.КОРОСТЕНЯ – 1 потерпіла – помічник вихователя, яка впала з підвіконня під час миття вікон, отримала травми внутрішніх органів;
Нещасні випадки з різними ступенями тяжкості сталися:
–      АТ «Коростенський кар’єр»  – 1 потерпілий – слюсар з ремонту устаткування, який рухаючись після снігопаду по території підприємства, послизнувся та впав на бік та на ролик, який ніс в руках, отримав травму тазу.
–      ТДВ «КОРОСТЕНСЬКИЙ ЩЕБЗАВОД» – 1 потерпіла – стрічковий прибиральник, під якою під час переміщення по прохідній площадці біля накопичувального бункера транспортера зламалась дошка на прохожій частині, що призвело до падіння працівниці з висоти, внаслідок отримала струс головного мозку;
–      ПрАТ «ТЗ «Трубосталь»  – 1 потерпілий – електрогазозварник, якому під час виконання роботи на зварювальному агрегаті ліва рука попала в прижимні ролики, внаслідок чого отримав травму лівої кисті.
Лабораторно підтверджені випадки інфікування COVID -19 медичних та інших
працівників, що пов’язані з виконанням професійних обов’язків в умовах підвищеного ризику зараження на  COVID -19, розслідуються як випадки гострого професійного захворювання відповідно до вимог «Порядку розслідування та ведення обліку нещасних  випадків, професійних захворювань і аварій  на  виробництві», затвердженого постановою КМУ від 17 квітня 2019 року № 337, тож протягом І кварталу зареєстровано 34 таких випадків серед медичних працівників, а саме:
–          КНП «Коростенська центральна міська лікарня» – 5 медичних працівників;
–          КНП «Коростенська центральна районна лікарня» – 2 медичних працівники;
–          КНП «Центр первинної медико – санітарної допомоги» Коростенської міської ради
– 12 медичних працівників;
–          КНП «Коростенський районний центр первинної медико – санітарної допомоги»
Ушомирської районної ради – 12 медичних працівників;
   –     КНП «Обласний міжрайонний діагностичний центр у м. Коростені» – 3 медичних працівники.
Випадок хронічного професійного захворювання зареєстровано на підприємстві:
 – ПАТ «Коростенський машинобудівний завод».
Крім цих випадків страховим експертом з охорони праці прийнято участь в
розслідуванні 4 нещасних випадків, з них 1 з тяжким наслідком, у тому числі з можливою інвалідністю, на  підприємствах, які зареєстровані в м. Києві, а саме:
–     ТОВ  «Резалт – Хауз» – 1 потерпілий – слюсар – ремонтник,  який  отримав травму
правої кисті під виконання ремонтних робіт на деревообробному верстаті.
–          ТОВ «Біджеєс Меблі» – 1 потерпіла – укладальниця виробів, яка під час
прибирання лінії фарбування отримала тяжку травму руки.
–          ТОВ «РЕЗАЛТ ХАУЗ» – 1 потерпіла – сортувальник матеріалів та виробів з
деревини, на яку в цеху підприємства скоїв наїзд водій електронавантажувача, внаслідок потерпіла отримала важкі травми нижніх кінцівок, в результаті розслідування встановлено, що випадок – пов’язаний  з  виробництвом, складено акт по формі Н-1/П;
            – ТОВ «БФ ПРОФІЛЬ» – 1 потерпіла – молодший верстатник деревообробних верстатів, яка отримала травму пальця під час роботи на майданчику для сортування готової продукції, в результаті розслідування встановлено, що випадок – пов’язаний  з  виробництвом, складено акт по формі Н-1/П.
Згідно  «Порядку розслідування та ведення обліку нещасних  випадків, професійних захворювань і аварій  на  виробництві», затвердженого постановою КМУ від 17 квітня 2019 року № 337,  на даний час проведено та закінчено розслідування 3 випадків смерті на виробництві та нещасного випадку зі смертельним наслідком, а також  5 нещасних випадків, в результаті розслідування встановлено, що 3 випадки смерті на виробництві – не пов’язані з виробництвом, за якими складено акти по формі Н – 1/НП,  випадок зі смертельним наслідком – пов’язаний з виробництвом, за яким складено акт по формі Н – 1/П, інші 5 випадків – пов’язані  з  виробництвом,  за  якими складено акти по формі Н -1/П, по груповому випадку  термін розслідування продовжено до отримання необхідних матеріалів та висновків, а також проведено розслідування причин виникнення  хронічного професійного захворювання, по результатам якого складено акт по формі П – 4.
Розслідування гострих професійних захворювань медичних працівників закінчено по 14 випадкам, всі  випадки – не пов’язані з виробництвом, по іншим випадкам термін розслідування продовжено до отримання необхідних матеріалів та висновків.
 
Страховий експерт з охорони праці
Коростенського відділення УВДФССУ
у Житомирській області                                                                                                В.Мирончук

 

 

Чат-бот Гаряча лінія