Топ теги:
Попередження

Охорона праці під час нестійких погодних умов

11 Лютого 6:24

Під час виконання своїх посадових обов’язків у період нестійких погодних умов, задля збереження свого життя та здоров’я та недопущення виробничого травматизму, дотримуйтесь основних правил поведінки, а саме:
‒ обходьте металеві кришки люків. Як правило, вони вкриті льодом. Крім того, вони можуть бути погано закріплені і перевертатися, що додає небезпеки травмувань.
‒ під час відрядження в межах населеного пункту оминайте краї проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких дорогах особливо. Можна впасти та потрапити на дорогу, автомобіль може виїхати на тротуар.
‒ не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та ожеледиці. В ожеледицю значно збільшується гальмівний шлях автомобілів, і падіння перед автомобілем, що рухається, може призвести, в кращому разі, до каліцтва, а то і до загибелі.
‒ нестійкі погодні умови ‒ відлига вдень і заморозки вночі сприяють активному утворенню бурульок на покрівлях виробничих будівель, особливо старих споруд з похилим дахом.
‒ пересуваючись територією підприємства у період танення льоду, слід бути особливо уважним, проходячи повз споруди чи біля високих дерев, спершу необхідно впевнитись у відсутності загрози падіння льодових наростів.
‒ за можливості необхідно триматись на безпечній відстані від будинків та інших споруд, вибираючи найбільш безпечний маршрут руху. Ні в якому разі не заходити за спеціальні огорожі поблизу будинків чи дерев.
Щоб уникнути травмування, виконуйте прості правила:

Пересувайтесь повільно, руки не тримайте в кишенях. Коліна розслаблені, трохи зігнуті.
Якщо ви втратили рівновагу – присядьте. Так ви зменшите висоту падіння.
Не проходьте близько біля будівель та дерев (можливе падіння буруль).
Будьте обережні, коли переходите дорогу або перебуваєте на узбіччі.
Обирайте взуття на низьких підборах та з рельєфною підошвою.

Відповідальним особам необхідно організувати розчищення та/або посипання тротуарів і інших пішохідних і проїжджих частин, підпорядкованих підприємству протиожеледними матеріалами (пісок, протиожеледна суміш та інше).
А якщо ви раптом стали свідком або потерпілим нещасного випадку, необхідно відповідно до вимог Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, про кожний нещасний випадок потерпілий або працівник, який його виявив, чи інша особа – свідок нещасного випадку повинні негайно повідомити керівника робіт, який безпосередньо здійснює контроль за станом охорони праці на робочому місці, чи іншу уповноважену особу підприємства і вжити заходів до надання необхідної допомоги потерпілому.
 
Відділ з питань праці УПСЗН

 

 

Чат-бот Гаряча лінія